Спеціальні потреби

Буш закликав уряд вжити заходів щодо врегулювання кризи


Після тижня лихоманки на світофих фондових ринках, ціни на акції по всьому світі почали стрімко зростати. У Нью-йорку інвестори повернулися на ринок після оголошення урядом плану врятувати банки від банкрутства через борги.

Впевненості додав виступ міністра фінансів США Генрі Полсона, який заявив, що уряд негайно вдатється до кардинальних кроків, аби розв'язати фінансову кризу в країні. У телезверненні Полсон заявив, що проблема виникла через нездатність американців виплачувати позичкі взяті на житло. Міністр фінансів повідомив, що уряд перекуповуватиме такі позички на себе. Це коштуватиме державі сотні мільярдів доларів, каже Полсон, однак це кращий вихід з ситуації, ніж дати економіці увійти в рецесію.

Тим часом Президент США Джордж Буш заявив, що економіка країни переживає безпрецедентні проблеми і потрібні такі ж дії, аби ці проблеми розв'язати. Крім того Джордж Буш говорить, що план уряду буде як олія для механізму, який майже зупинився.

Президент заявив, що фінансова криза переламала впевненість і заморозила фінансову систему держави, чим змусила уряд втрутитися у ситуацію. Він закликав законодавців якомога швидше зібратися і проголосувати за план порятунку. Втім, голова банківського комітету Сенату, демократ Крістофер Додд говорить, що конгресмени ще не бачили жодних деталей плану. Міністр фінансів пообіцяв працювати над законопроектом спільно з законодавцями. Він висловив сподівання, що Конгрес схвалить цей план вже наступного тижня.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG