Спеціальні потреби

У Конгресі обговорили реакцію США на агресію Росії


У вівторок на слуханнях у Сенаті Сполучених Штатів говорили про те, що країни-сусіди Росії – Грузія та Україна – мають право самостійно обирати шлях розвитку та організації до яких вони входять.

Протягом декількох ранкових годин сенатори намагались з'ясувати, наскільки адекватною та дієвою була відповідь США на Російську агресію у Грузії. Сенатори також говорили про те що треба зробити, аби, з одного боку, зупинити та запобігти подібним агресивним діям щодо інших країн, а з іншого боку, не спровокувати нової холодної війни з Росією.

Заступник державного секретаря США з питань Європи та Євразії Деніел Фрід повідомив, що Адміністрація США, намагаючись сприяти вирішенню грузинської кризи, ставить перед собою декілька завдань:

«По-переше – захистити Грузію, щоб вона не втратила свою незалежність. По-друге, нам треба допомогти іншим країнам у регіоні, які почуваються у небезпеці».

За словами американського високопосадовця особливу стурбованість викликає переконання Президента Росії Дмитра Медведєва, що Грузія, Україна та інші країни-сусіди Росії є зоною їхніх інтересів і Росія може здійснювати одноосібні дії щодо цих країн:

«Немає сумніву, що українці стурбовані і, нажаль, вони мають для цього підстави. Гостра критична реакція з боку Європи та США на атаку Росії проти Грузії важлива не лише для Грузії, але і для інших країн які почуваються під тиском».

Сенаторів також обговорювали те, чи реалістично у сьогоднішніх умовах говорити про членство Грузії та України у НАТО. Одним з застережень зокрема є п`ята стаття статуту НАТО, у якій йдеться про те, що країни автоматично беруть на себе зобов'язання захищати союзника, члена НАТО, якщо проти цієї країни здійснено агресію. У відповідь Деніел Фрід повідомив, що сьогодні на порядку денному стоїть лише питання запрошення України та Грузії до ПДЧ, а членство у НАТО для цих країн це питання не найближчого майбутнього:

«Ми переконані, що країни, які стали на шлях демократичного розвитку у Європі мають право вирішувати для себе до яких міжнародних інституцій їм належати. Грузія та Україна серед цих країн. Запрошення ж їх до НАТО не є на порядку денному. На порядку денному сьогодні є запрошення приєднатись до Плану дій щодо набуття членства у НАТО. Це програма, яка стимулюватиме країни здійснити необхідні реформи для того, щоб здобути необхідні кваліфікації для членства у НАТО».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG