Спеціальні потреби

Грузинська діаспора у США дорікає Заходу за зволікання


Президент Грузинської асоціації у США Мамука Церетелі вважає реакцію міжнародного співтовариства на кавказький конфлікт запізнілою. В інтерв’ю «Голосу Америки» лідер грузинської діаспори назвав неадекватною відповідь Заходу на події в Грузії.Він вважає, що міжнародне співтовариство задовго зволікало із заявами, що дозволило російським силам розпочати бомбардування грузинської території поза межами Південної Осетії та Абхазії:

«Російський уряд не почув міцних слів і не побачив сильних дій з боку Заходу. Попри досягнення перемир’я, російські сили і танки перебувають поза межами конфліктної зони. Російське керівництво намагається змусити керівництво Грузії погодитися на важкі умови перемир’я, при цьому публічно заявляючи, що вони домагатимуться відставки режиму Саакашвілі».

Президент грузинської асоціації вважає неприйнятним те, що одна країна, член ООН, бомбардує маленьку державу, яка також є членом ООН. На його думку, Захід повинен домагатися міжнародної ізоляції Росії, переглянути право Москви проводити у себе Олімпіаду і позбавити Кремль членства у Великій вісімці. Мамука Церетелі вважає, що якби Грузію було прийнято до Плану дій щодо членства в НАТО на саміті альянсу у Бухаресті, Росія поводилася б по-іншому:

«Я думаю, що Росія поводилася би значно стриманіше. Я не думаю, що вони би пішли на збройний конфлікт. Так що дії Німеччини і Франції на саміті у Бухаресті створили умови для Росії дестабілізувати Грузію. На мою думку, ці країни частково винні у тому, що відбувається».

Президент грузинської діаспори у США поділяє думку американських політологів і дипломатів, що Україна може стати наступним об’єктом нападу Росії, якщо Москву не зупинити зараз у Грузії:

«Всі розуміють, що цей напад на Грузію не є лише нападом на Грузію, і мова не йде лише про її незалежність. Напад матиме стратегічні наслідки. Адже втрачається вихід до Каспійського моря, до Афганістану, обмежуються військові дії НАТО та інших сил. Якщо Росію не зупинити, то немає сумніву, що наступною буде Україна».

Президент грузинської діаспори у США каже, що від початку конфлікту його організація розповсюджує достовірну інформацію про розвиток конфлікту. «Російська пропагандистка машина дуже активно поширює у світі свою версією конфлікту, – каже Церетелі, – тому важливо за цих умов інформувати американські ЗМІ і політикум Вашингтона про реальну ситуацію в Грузії».

Грузинська діаспора останні кілька днів проводить щоденні пікетування біля будинку посольства Росії у Вашингтоні. На п’ятницю запланована масова акція протесту біля Білого дому.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG