Спеціальні потреби

Іраку дозволили брати участь у літніх Олімпійських іграх


Ірак братиме участь у літніх Олімпійських іграх, які відбудуться наступного місяця у Пекіні. Міжнародний олімпійський комітет (МОК) скасував свою заборону на участь іракців в іграх.

Серед Іракських уболівальників панувала ейфорія, коли національна футбольна збірна Іраку вийшла у півфінали на літніх Олімпійських іграх 2004-го року в Афінах, і знову у 2007-му році, коли вона завоювала Кубок Азії.

Цього року Ірак планував вислати сім атлетів до Пекіну. Але напередодні іракський уряд розпустив Національний олімпійський комітет країни і призначив новий склад на чолі з міністром спорту.

МОК заявив, що цей крок порушив правило проти політичного втручання у спорт і заборонив участь іракських атлетів у пекінських іграх. В іракському уряді пояснили розпуск Національного олімпійського комітету тим, що той уже п’ять років не проводив виборів.

Деякі іракці переконані, що іракський уряд, в якому домінують шиїти, керувався політичними міркуваннями. У старому складі комітету були суніти з часів Саддама Гусейна. А теперішній комітет складається переважно з шиїтів.

Однак у вівторок Міжнародний олімпійський комітет дав згоду на участь іракських атлетів у змаганнях в Пекіні. Очікують, що Ірак вишле двох спортсменів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG