Спеціальні потреби

У Конгресі оприлюднили звіт про фінансування медіапрограм


Щороку міжнародні організації витрачають мільйони доларів на допомогу розвитку вільних медіа у світі. Центр допомоги медіа, створений при Національному фонді за демократію вирішив проаналізувати куди саме витрачають гроші допомоги і які саме медіа галузі потребують найбільшої уваги з боку донорів.

Оприлюднений днями у Конгресі звіт серед головних напрямків фінансування медіапрограм називає освіту та професійний розвиток журналістів, вдосконалення медіазаконодавства і системи захисту журналістів, а також розвиток нових медіатехнологій. Конгресмени та американські високопосадовці, що виступили на презентації зокрема наголошували на тому, що вільні медіа є одним з базових та невід’ємних елементів у демократизації суспільств. Заступник Держсекретаря США Дейвид Креймер зазначає:

«Свобода слова це кисень для незалежних медіа. Без свободи слова демократія не може дихати та існувати і без незалежних медіа демократичний уряд залишається непідзвітним. Утиски незалежних медіа підривають демократичні основи суспільства».

Один із засновників групи підтримки вільних медіа в американському Конгресі, Адам Шиф, наголосив на взаємозв’язку між діяльністю вільних медіа та ефективності проведення демократичних та ринкових реформ в країнах, що розвиваються:

«Вплив вільних медіа на розвиток суспільства є феноменальним. Особливо якщо подивитись на взаємозв’язок між розвитком медіа та економіки. Чим більша кількості вільних медіаресурсів і ефективніший процес становлення верховенства права, тим вищий рівень економічного розвитку країни».

Звіт Національного фонду за демократію наголошує на сьогоднішньому критичному стані із захистом прав журналістів. Щонайменше 679 журналістів були вбиті у світі у зв’язку з виконанням своїх обов’язків за останні 16 років. 2007-ий, зокрема, став рекордним у порівнянні з іншими роками, каже Дейвид Креймер:

«Працівники медіа стають об’єктами переслідувань. Ми спостерігаємо факти тиску на незалежних журналістів, побиття та навіть вбивства. Їх безстрашні голоси замовкають, але їх смерті стають яскравим свідченням проблем із свободою слова та верховенством права у їхніх суспільствах».

Державний департамент США уважно відстежує випадки тиску на журналістів у всьому світі. Боротьба з безкарністю влади, підготовка медіаюристів, вдосконалення медіазаконодавства, як наголошується у звіті, є одними з ключових аспектів, які сприятимуть зменшенню кількості атак та тиску на журналістів, а відповідно забезпечать розвиток вільних медіа.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG