Спеціальні потреби

На українському фондовому ринку – черговий спад


Український фондовий ринок лихоманить. У середу він продовжив падіння. Аналітики пояснюють це ситуацією на світових біржах і виходом з українського ринку іноземних інвесторів.

Акції українських підриємств, що торгуються в електронній системі ПФТС подешевшали у середу в першій половині дня на 10%. Деякі аналітики назвали це майже обвалом. Лідерами падіння виявилися цінні папери пивоварної компанії «Сан Інтербрю Україна». Вони втратили в ціні половину вартості. Майже на третину подешевшали акції страхової компанії «Оранта». Стрімкого падніння не вдалося уникнути практично жодному емітенту.
За підсумками дня так званий індекс ПФТС втратив майже 5%, майже стільки як і напередодні. Співробітник компанії «Фоїл Секьюрітіз» Дмитро Мілаєв називає це суттєвим падінням. Втім паніки на українському фондовому ринку немає, каже він:

«Наші акції за останні три дні впали на 12%. Але це нормальна ситуація для нашого ринку. Він не настільки ліквідний, щоб витримувати великі обсяги продажу або просто якісь спекулятивні ігри торгівців».

Серед причин падіння Мілаєв називає ситуацію на світових біржах і відхід з українського ринку іноземних гравців:

«Ми дуже сильно залежимо від іноземних інвесторів і тому що дуже багато людей забираюь гроші з фондів, які вкладали в Україну, то звичайно вони реалізовують свої позиції. З цим звичайно і пов`язане невелике падіння ринку».

XS
SM
MD
LG