Спеціальні потреби

Іпотечному банку 'Індімек' загрожує банкрутство


Натовп охочих забрати свої гроші перед банком – картина до болю знайома багатьом українцям із 90-их років. Тепер в цій ситуації опинилися американці, перелякані можливим банкрутством банку «Індімек».

Незважаючи на спеку, люди чекають, аби забрати свої гроші. До приміщення пускають тільки по десять осіб, які не приховували свого невдоволення:

«Одна справа, коли «Старбакс» закривається. Але банк!»…

«Все було добре, поки я не почула про це по телебаченню в суботу. Я вже не могла заснути».

«Все це так заплутано зі всіма цими різними правилами. Я не буду переконана на 100%, поки не побачу в своїх руках чек на повну суму».

Схвильованих клієнтів заспокоювали представники ФКСД - Федеральної корпорації страхування депозитів – агентства, яке страхує банки.

Банк «Індімек» має сумнівну історію кредитів із надлишковою ставкою. Тепер банк очолює представник ФКСД Джон Бовензі, який переконує клієнтів у надійності:

«Зараз цей банк є настільки ж безпечним як і будь-який інший в країні. У певний момент люди переконаються, що їхні гроші в безпеці та заспокояться».

Тим, хто має сто тисяч доларів або менше, хвилюватися справді не варто. Вони можуть забрати всі свої збереження. Але все, що понад цієї суми, не застраховано. Сьогодні Бронзелл Картер дізнався, що його накопичення зменшилися вдвічі:

«Я зараз не маю жодної довіри до уряду чи системи. Я хочу забрати свої гроші та піти».

І це велика перевірка для американського суспільства, в якому люди звикли вірити, що банки – безпечне місце зберігати свої гроші.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG