Спеціальні потреби

Обама та МакКейн змагаються за латиноамериканських виборців


У Вашингтоні – суперники у цьогорічних президентських виборах учора виступили з промовами до однієї з найбільших громадських організацій американців-вихідців з Латинської Америки. Кандидат від Республіканської партії сенатор Джон МакКейн і кандидат від демократів сенатор Барак Обама, у намаганні заручитися підтримкою іспаномовних американців, наголошували на важливому для них питанні – імміграції. Політичні аналітики кажуть, що іспаномовні американці будуть ключовим блоком виборців у президентських змаганнях у листопаді.

Сенатор Джон МакКейн вважає, що Сполучені Штати здатні захистити свої кордони, і водночас поводитися гуманно з іммігрантами:

«Багато американців, не безпідставно, не повірили нам, коли ми обіцяли забезпечити безпеку наших кордонів. Нам не вдалося цього зробити. Ми повинні довести їм, що ми можемо зміцнити наші кордони і ми це зробимо, водночас поважаючи гідність і права громадян та легальних мешканців Сполучених Штатів Америки».

Торік МакКейн запропонував проект імміграційної реформи, який викликав хвилю критики його колег по Республіканській партії через те, що передбачав амністію для незаконних іммігрантів.

Виступаючи на з’їзді тієї самої організації іспаномовних американців, сенатор демократ Барак Обама підтримав пропозицію відкрити незаконним іммігрантам шлях до набуття американського громадянства:

«Так, вони порушили закон і повинні заплатити штраф. Вони повинні вивчити англійську мову та стати в чергу. Вони не повинні одержати громадянство перед тими, хто терпеливо чекав. Одначе, ми також повинні відкрити для них шлях до громадянства».

Виборці латиноамериканського походження набирають політичної ваги у Сполучених Штатах, саме тому кандидати на посаду президента намагаються привабити цю категорію населення обіцянками вирішити питання з нелегальними іммігрантами, більшість яких походить з Латинської Америки.

Проте, Вільям Муньоз – співробітник Національного союзу обраних і призначених чиновників латиноамериканського походження – каже, що аналіз результатів загальних виборів 2006-го року показав, що імміграція не є головним питанням для іспаномовних виборців:

«Ми помітили, що вихідців з Латинської Америки турбують ті самі проблеми, що і решту Америки. Освіта була питанням номер один. Відтак – робота та економіка, власний будинок і війна в Іраку».

Тож недарма сенатор МакКейн, виступаючи перед іспаномовними виборцями, говорив про освіту як про виклик суспільству:

«Результати досліджень сьогодні показують, що половина іспаномовних дітей і половина афро-американських дітей не закінчують середньої школи разом зі своїми однолітками».

Сенатор Обама теж знайомий з настроями латиноамериканців і звернув увагу на питання освіти:

«Американці вимагають, щоб ми інвестували в освіту дітей, щоб можливості для всіх були рівні, щоб кожна дитина була готова до початку навчального року. Ми повинні виділити гроші для програми «Не залишимо жодної дитини позаду», завербувати армію нових учителів, та забезпечити, щоб університетська освіта була доступною для кожного хто хоче навчатися».

Останні опитування громадської думки серед виборців вихідців з Латинської Америки свідчить, що у цьому прошарку населення демократ Барак Обама переважає свого опонента Джона МакКейна у співвідношенні три до одного.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG