Спеціальні потреби

Клінтон і Обама об`єднали зусилля у боротьбі за Білий дім


У п’ятницю Гілларі Клінтон і Барак Обама вперше з’являться разом на виборчому мітингу, щоб офіційно розпочати фінальний етап президентської кампанії Барака Обами. Для старту вони вибрали невеличке містечко Юніті, що у штаті Нью-Гемпшир. У перекладі з англійської “юніті” означає “єдність”. Саме єдність партії хочуть показати два політики, які ще донедавна вели непримиренну боротьбу. Символізм вибору цього міста полягає ще й в тому, що 8-го січня, тут, під час попередніх виборів, кожен з кандидатів набрав рівно по 107 голосів на свою підтримку. Усе ж політологи вважають, що теперішній союз між двома політиками є дуже умовний і кожен переслідує в ньому власну мету.

Мешканці містечка Юніті кажуть, що приїзд Обами і Клінтон до них у п’ятницю, буде найбільшою подією в історії міста. Всі про це лише й говорять. Усі жителі Юніті отримали запрошення на об’єднавчу кампанію Барака Обами та Гілларі Клінтон. Вони з гордістю зазначають, що не лише назва міста вплинула на вибір політиків, і не лише той факт що на праймеріз у січні юнітці віддали за обох кандидатів порівно голосів. Весь штат заслужив, щоб звідси почалася президентська кампанія Барака Обами.

Тим часом політики, напередодні приїзду в Юніті, з усіх сил демонструють, що подолали колишні суперечки і готові до єдності. Вони навіть публічно захищають один одного. Для Обами підтримка Клінтон надзвичайно важлива. Йому потрібні голоси білих американців, а особливо жінок, які так відверто симпатизують Гілларі.

Втім для Клінтон союз з Обамою не лише справа партійної дисципліни. Це ще 10 мільйонів доларів боргу, який залишився в неї після її виборчої кампанії, і які вона сподівається погасити з допомогою Обами. Клінтон спеціально не припинила, а лише призупинила свою виборчу кампанію, щоб мати законні підстави продовжувати збирати гроші у свій фонд.

А Обама, якому вдається надзвичайно успішно переконувати своїх прихильників жертвувати суми на його виборчу кампанію, звернувся до них з проханням допомогти Гілларі виплутатись з боргів. Він також провів нараду зі своїми фінансистами, попросивши їх об’єднати зусилля з командою Клінтон щодо цього делікатного питання.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG