Спеціальні потреби

Буш хоче скасувати мораторій на видобуток нафти у США


Мораторій на видобуток нафти в прибережних водах Сполучених Штатів наклав Джордж Буш-старший, ще влітку 1990-го року, будучи в той час Президентом США. Своє рішення він мотивував тим, що це збалансує розвиток енергетики в країні і позитивно вплине на навколишнє середовище. Сьогодні його син – Джордж Буш-молодший, прагне скасувати батькове рішення, говорячи, що це єдиний шлях виходу з теперішньої енергетичної кризи. У часи Буша-старшого нафту продавали по 15 доларів за барель. Зараз ціна бареля наближається до 150-ти доларів. Не дивно чому до чорного золота тепер прикуто стільки уваги президентської родини, відомої своїми тісними зв’язками зі саудівцями у нафтовій галузі.

На думку Джорджа Буша, після того, як ціна на бензин у США перевищила долар за літр, мораторій на видобуток нафти став застарілим та непродуктивним:

«Наша країна мусить добувати більше нафти і почати ми маємо негайно».

Демократи одразу вдарили на сполох. Сенатор Ричард Дурбін зазначив:

«Ми не можемо ставити під загрозу наше здоров’я і довкілля лише заради економічної вигоди».

Нафтові компанії вже давно ведуть розвідку нових родовищ неподалік від берегів Флориди і Каліфорнії і говорять про багаті поклади. За офіційними оцінками, під водою навколо американських берегів залягає принаймні 18 мільярдів барелей нафти. Її б вистачило для потреб американської економіки принаймні на два з половиною роки. Але чи змінить ця нафта ціни на бензин в Америці? Президент з досліджень енергетики Лу Пугларесі каже:

«Ми можливо навіть побачимо деяке зниження найближчим часом. Адже інформація про власний видобуток в США зніме напруження на світовому ринку».

Але навіть оптимісти кажуть, що мине принаймні від п`яти до десяти років, поки США видобудуть перший барель нафти зі своїх родовищ. Директор енергетичного інституту Стівен Боренштайн ставиться до цього без особливого оптимізму:

«Ця нафта взагалі не змінить нічого для американського споживача. Більшість навіть не помітить змін з приходом такої кількості нафти на ринок».

Крім того в природоохоронців, викликає занепокоєння можлива шкода довкіллю, яку можуть завдати виливи нафти в прибережні води. Але прихильники зняття заборони кажуть, що індустрія готова забезпечити безпеку природі. Так само вважає і підтримує Джорджа Буша його можливий спадкоємець на президентській посаді – однопартієць Джон МакКейн.

Протилежної думки дотримується опонент МакКейна – демократ Барак Обама. Він каже, що мораторій мусить залишатися, натомість ці кошти необхідно інвестувати в розвиток нових технологій. Проти зняття ембарго на видобуток нафти вже висловилися деякі губернатори штатів, біля берегів яких можуть почати будувати свердловини.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG