Спеціальні потреби

Виборам мера столиці загрожує силовий сценарій


На виборах у Києві готується силовий сценарій. Принаймні так вважає Юрій Луценко. Як заявив міністр внутрішніх справ на прес-конференції у вівторок, саме оперативна інформація про можливість фізичного протистояння в столиці змусила його перервати відпустку і дочасно повернутися до виконання посадових обов`язків. При цьому очільник МВС не поточнив, на чому саме ґрунтуються його підозри. “Якби я знав про конкретні плани зриву виборів, я б їх точно зупинив”, – сказав міністр журналістам. Водночас Луценко запевнив, що міліція готова до будь-якого розвитку подій і жорстко реагуватиме на порушення – аж до виїзду спецгруп на виборчі дільниці та негайного відкриття кримінальних справ.

А тимчасом як головний міліціонер висловлює стурбованість ескалацією напруги в столиці, Комітет виборців України видає поміркованіші прогнози. У Комітеті визнають: ситуація нервова, ймовірність зриву виборів залишається. Проте кампанія була конкурентною, жоден з кандидатів не мав незаконних переваг, а тому підстав зривати вибори нема, – каже голова правління КВУ Ігор Попов:

“На сьогодні підстав для демаршів, зриву виборів чи відкликання своїх членів комісії немає. Вибори треба проводити і вибори можна проводити”.

Як зауважив Попов, найбільшу спокусу зірвати вибори має Блок Юлії Тимошенко – через прорахунок з висуненням кандидата, здатного перемогти:

“Звичайно, найбільший мотив на зрив виявляється в БЮТ. БЮТ в такій складній ситуації програвати дуже не хоче. Щоб зберегти обличчя, люди можуть піти на якісь радикальні кроки. Проте керівництво штабу і кандидат Турчинов є зваженими людьми, державницькими людьми, уміють достойно програвати, якщо вони програють”.

Комітет виборців попереджає киян про можливі проблеми зі списками виборців. Неточності в списках можуть сягнути 10% – застерігає КВУ. І прогнозує явку на дільниці на рівні 55-60%.

Як відомо, вибори мера Києва та Київради відбудуться в неділю 25 травня.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG