Спеціальні потреби

Україна ігнорує інавгурацію нового лідера Росії


Володимир Путін три роки тому відверто проігнорував інавгурацію лідера Помаранчевої революції Віктора Ющенка, приславши на церемонію віце-прем’єра уряду. Тепер, коли до зміни лідера гатуєтсья Москва, Київ демонструє ще більшу байдужість – на інавгурацію Дмитра Медведєва не поїде не те що віце-прем’єр, там не буде навіть жодного міністра. Українську делегацію на церемонії представлятиме Олег Дьомін, який після провалу на Бухарестському саміті втратив ранг посла і зараз є лише виконувачем обов’язків посла України в Росії, допоки до Білокам’яної не поїде новий посол. Хто ним буде досі не відомо.

Натомість напередодні важливої для Росії дати – 7 травня, коли новий російський президент стане до роботи, – Україна знову видала дипломатичну заяву разом із Грузією з осудом дій Росії в Абхазії та Південній Осетії. В понеділок цю заяву, підписану Віктором Ющенком та Михаїлом Саакашвілі, підтримала і партія “Наша Україна”. НС-НУ закликала російську владу відмовитися від політики тиску та погроз відносно сусідніх країн і будувати з державами-партнерами добросусідські і взаємовигідні стосунки. Натомість дії Росії щодо визнання Абхазії сприяють посиленню напруги в усій Європі, – вважають нашоукраїнці.

Після 8 травня українські політики будуть звертатися вже до нового російського лідера. В цьому сенсі, Україна може опинитися в центрі уваги Дмитра Медведєва, адже саме він у російській владі відповідав за координацію відносин з Україною, а тому добре обізнаний в українській тематиці.

XS
SM
MD
LG