Спеціальні потреби

Суд над Трампом в кримінальній справі добігає кінця


Колишній президент США та кандидат у президенти від Республіканської партії Дональд Трамп прибув на судовий процес у кримінальному суді Мангеттена в Нью-Йорку, 20 травня 2024 року.
Колишній президент США та кандидат у президенти від Республіканської партії Дональд Трамп прибув на судовий процес у кримінальному суді Мангеттена в Нью-Йорку, 20 травня 2024 року.

Судовий процес у Нью-Йорку над Дональдом Трампом, першим президентом США, якому висунули кримінальні звинувачення, швидко наближається до завершення.

У понеділок Майкл Коен, колишній представник Трампа та ключовий свідок звинувачення проти нього, відповість на додаткові запитання адвоката та прокурора.

У четвер, в останній день судового засідання, Коен визнав, що в минулі роки він багато брехав, сказавши журі присяжних, що іноді він говорив неправду, щоб допомогти Трампу, а іноді – щоб захистити свою сім’ю.

Захисник Трампа Тодд Бланш намагався змалювати образ Коена як людини, якій неможливо довіряти.

В центрі справи - виплата 130 000 доларів США порнозірці Стормі Деніелс за мовчання напередодні президентських виборів 2016 року, щоб виборці не дізнались про її розповідь про побачення з Трампом на одну ніч десять років тому.

Докази в судовому процесі показують, що Трамп повернув гроші Коену в 2017 році після того, як став президентом, при цьому Трампа звинувачують у фальсифікації ділової звітності, і представленні виплати Коену як плати за юридичні послуги.

Коен заявив обвинуваченню, що виплату була відшкодуванням сплати за мовчання, яку він зробив Деніелс, а не за юридичні послуги, і що Трамп двічі схвалював цю схему, у тому числі один раз у Trump Tower в Нью-Йорку та другий раз в Овальному кабінеті Білого дому після того, як став президентом.

Трамп відкинув заяву Деніелс, що мав з нею зв'язок, і всі кримінальні звинувачення. Коен - останній із 19 свідків обвинувачення проти Трампа, який є ймовірним кандидатом у президенти від Республіканської партії на виборах у листопаді 2024 року.

Коли обвинувачення завершить свою справу, команда захисту Трампа майже напевно проситиме суддю Верховного суду Нью-Йорка Хуана Мерчана відхилити обвинувачення проти Трампа за 34 пунктами, запит, який рідко задовольняють у кримінальних процесах у США.

Якщо Мерчан справді відмовиться відхилити справу проти Трампа, захист Трампа зможе викликати свідків. Трамп заявив, що хоче свідчити на власний захист, але обвинувачені не зобов’язані цього робити, і американські правові аналітики кажуть, що це малоймовірно, оскільки обвинувачені своїми свідченнями часто завдають собі шкоди, а не допомагають.

Якщо Трамп буде свідчитиме, Мерчан уже постановив, що прокурорам буде дозволено запитувати його про дві цивільні справи, які він програв за останні кілька місяців і за якими має сплатити відшкодування на сотні мільйонів доларів.

Одна стосувалась бізнес-шахрайства в його конгломераті нерухомості Trump Organisation, а інша — наклепу проти нью-йоркської письменниці, яка виграла проти нього справу про сексуальне насильство.

Якщо припустити, що Трамп не буде свідчити, а його адвокати запропонують лише одного або двох свідків або не запропонують жодного, Мерчан сказав адвокатам у справі, що завершальні аргументи можуть розпочатися 28 травня, після Дня пам’яті у США.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG