Спеціальні потреби

Тімоті Снайдер: Якщо Україна програє у війні, Заходу доведеться воювати з іншою Росією – підсиленою українським військом і технологіями


Двоє українських військових перед "Стіною пам’яті полеглим за Україну" у центрі Києва, 20 травня 2024 року. На думку історика Тімоті Снайдера, Україна своїм спротивом "продовжує 1938 рік", дозволяючи уникнути війни між великими державами. (Фото Анатолія СТЕПАНОВА / AFP)
Двоє українських військових перед "Стіною пам’яті полеглим за Україну" у центрі Києва, 20 травня 2024 року. На думку історика Тімоті Снайдера, Україна своїм спротивом "продовжує 1938 рік", дозволяючи уникнути війни між великими державами. (Фото Анатолія СТЕПАНОВА / AFP)

Якщо Україна програє у війні проти Росії, або якщо Захід не підтримає Україну належним чином, Заходу згодом доведеться воювати з іншою Росією – підсиленою українським військом і українськими технологіями. Таку думку висловив відомий американський історик і професор Єльського університету Тімоті Снайдер, виступаючи на конференції в естонському Таллінні 18 травня.

“Якщо українці здадуться, або ми здамо Україну, то це буде інша Росія, яка воюватиме в майбутньому. Це Росія, яка веде війну з українською технікою, українськими солдатами, з іншого географічного положення”, - зауважив Снайдер.

По суті, українці дозволяють нам продовжити 1938 рік. Вони допомагають нам не потрапити в 1939 рік
Тімоті Снайдер

На думку історика, сьогоднішню ситуацію в Україні доречно порівнювати з 1938 роком, а не 1939 – роком початку Другої світової війни – як часом зазначають.

Снайдер порівнює Україну з Чехословаччиною у 1938 році, яка гіпотетично вирішила чинити спротив вторгненню нацистської Німеччини.

За такого сценарію, вважає він, війни могло би не статися, адже тодішня Чехословаччина, маючи сильну армію та потужну військову промисловість, мала гарні шанси стримати Німеччину. Тим часом, інші великі європейські країни, такі як Франція та Велика Британія, а також США, могли б втрутитися згодом.

“Був би конфлікт, але не було б Другої світової війни”, - підсумовує він.

Стримуючи російську агресію, на думку Снайдера, Україна опинилася у ситуації Чехословаччиною, яка вирішила опиратися агресії. Україна, за його словами, розтягує уявний 1938 рік.

“По суті, українці дозволяють нам продовжити 1938 рік. Вони допомагають нам не потрапити в 1939 рік”, - зазначив історик.

“Українці дають нам цей шанс, і ми повинні скористатися цим шансом, якщо хочемо запобігти війні великих держав”, - додав Снайдер.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG