Спеціальні потреби

У столичному Вашингтоні відкрито музей новин


В американській столиці новозбудований музей, присвячений професії журналіста, відкрив свої двері для пересічних людей. “Ньюзіум”, як його ще називають, був збудований на приватні гроші. В його спорудження вкладено майже півмільярда доларів. А його розташування в самому центрі американської столиці дає зрозуміти те, наскільки цінними для американців є їхні свободи.

Перша поправка до Конституції США описує п’ять фундаментальних свобод, які сьогодні вигравірувані на фасаді нового вашингтонського музею. Директор музею Пітер Причард каже:

“Перша поправка є основоположницею усіх американських свобод. Вона гарантує свободу релігії, свободу слова, свободу преси, свободу громадянам вільно збиратися, і також вона гарантує свободу висловлення протестів. Громадяни можуть оскаржувати закони чи речі, які їм не подобаються в цій країні. Отож, це основні свободи, на яких побудована Америка і на яких зараз стоїть світ”.

На сімох рівнях музею розташовані 14 галерей. Загалом його площа складає 75 тисяч квадратних метрів. “Ньюзіум” – тобто музей новин, повністю присвячений професії журналіста. Його збудували, щоб розповідати людям про всі сторони сучасної журналістики та її історії, – каже Пітер Причард:

“Ми хочемо надихнути людей цінністю свободи. Більшість американців не знають п’яти основних свобод першої поправки і не розуміють, наскільки важливими вони для нас є. Також ми хочемо, аби люди хоча б частково занурилися в історію і побачили, як ці свободи формувалися”.

В “Ньюзіум” можна побачити історію створення новин: від найперших глиняних надписів, винайдення друкарської машинки майже шість століть тому, і аж до сьогодення з його цифровими технологіями. Кожна експозиція відображає амбіції журналістів по всьому світу, їх прагнення по-новому та неординарно висвітлювати події і викладати інформацію.

Серія моментів історії показує розвиток радіо, телебачення, фотографії та Інтернет-новин. В додаток до історії, кілька десятків інтерактивних моніторів дозволяють відвідувачам стати на якийсь час тележурналістом.

У світовій галереї новин відвідувачі можуть порівняти рівень дотримання прав вільної преси у більш ніж 190 країнах, як також подумати про небезпеку, перед якою опиняються журналісти, борючись за правду.

Меморіальна дошка журналістам, на якій написані імена більше 1800 убитих працівників преси, нагадує відвідувачам про те, що свобода преси інколи дається дуже дорогою ціною.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG