Спеціальні потреби

Поїздка Буша в Україну у світлі західної преси


Поїздку Джорджа Буша в Європу на саміт НАТО, з одноденним візитом в Україну, американські ЗМІ називають однією з найбільш важливих дипломатичних місій за весь час його президентства. Наслідки цієї місії можуть сформувати політичну та військову конфігурацію сил у світі на багато років вперед. Втім американці більше переймаються конкретними результатами для Сполучених Штатів, які Буш привезе з цієї поїздки. Як, наприклад, чи допомагатиме Альянс американській армії воювати в Афганістані, і чи не розв’яже нового протистояння з Росією підтримка Бушем євроатлантичних прагнень України та Грузії.

Американські глядачі смакували відеокадри, зняті у столиці України перед приїздом Буша. Холодний прийом, який влаштували Президенту США українські комуністи та радикали викликав у них щонайменше подив. Чому нещодавній помаранчевий майдан, символ демократії, тепер так незадоволений приїздом Буша?

Відповіддю на ці запитання були коментарі журналістів та ведучих, які пояснювали що в Україні громадськість здебільшого не підтримує ідеї вступу України в НАТО. А Буш разом з українською владою наполегливо намагаються відкрити двері НАТО для України.

Сам президент Буш зазначив: “Моя позиція абсолютно чітка – Україну та Грузію треба приєднати до ПДЧ”.

На спільній прес-конференції Джордж Буш привітав досягнення української демократії. Він висловив переконання, що Альянс відкриє перспективи приєднання України, що дасть новий поштовх для розвитку реформ:

“Ваша країна прийняла рішення, і Сполучені Штати усіляко підтримуватимуть його”.

Віктор Ющенко також був впевнений що НАТО дасть позитивну відповідь на українське прохання.

Хто абсолютно не погоджується з цими намірами – так це Росія. За словами Буша, Москва не має права накладати вето чи впливати на рішення країн-членів НАТО, але зрозуміло, що думка Росії важить в Європі немало. Так проти приєднання України та Грузії до ПДЧ вже чітко висловилися Франція та Німеччина. Науковець Джорджтаунського університету Анжела Стент каже:

“Канцлер Німеччини висловилася публічно, що Німеччина не підтримує приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО України та Грузії, оскільки 60% населення України проти вступу в НАТО”.

Газета “Вашингтон Пост” вийшла із заголовком, що американський президент їде в Україну, глибоко розділену на два табори – “за” і “проти” НАТО. А телеканал CNN сказав, що така позиція Буша може зашкодити йому під час переговорів з європейськими країнами стосовно, скажімо, афганського питання, і тим паче зіпсує американсько-російські відносини.

Втім, Буш впевнено задекларував підтримку Сполученими Штатами євроатлантичних прагнень України та Грузії. І сподівається що саміт також дасть позитивну відповідь.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG