Спеціальні потреби

Посол Тейлор: `Квітневий саміт – шанс, який Україна не може втратити`


Україна має унікальний шанс вже у квітні отримати запрошення приєднатися до виконання плану дій з набуття членства в НАТО. Таку думку у Києві висловили представники делегації Конгресу Сполучених Штатів. У майбутньому політичні обставини можуть завадити тіснішій співпраці України із Альянсом, кажуть представники американського уряду. Посол США Вільям Тейлор погоджується, ПДЧ Україна може або зараз, або ніколи:

“Це шанс для України. Такі можливості не трапляються кожного року. Це можливість для Альянсу розглянути це питання. Для України це гарний час для такого кроку, поки наступного року почнеться гаряча пора перед президентськими виборами”.

Конгресмен Девід Прайс визнає, що Вашингтон намагається переконати союзників з Альянсу, які ще вагаються, надавати Україні ПДЧ:

“Підтримка Сполучених Штатів приєднання України до ПДЧ – лише один із аргументів. Найбільш переконливим є прогрес, якого ви досягли у сфері економіки та політики. Ми звичайно підтримуємо постійний звязок із нашими союзниками з НАТО. Ми не втручаємося в те, як вони ухвалюють свої рішеня. Але ми звичайно, повідомляємо їм про нашу позицію та наводимо наші аргументи. В Конгресі у політичних сил з різних таборів спільна точка зору на це питання і вона достатньо аргументована”.

Втім, чи зможуть Сполучені Штати переконати союзників, Прайс сказати не наважується:

“Я думаю, було б дуже позитивним як для України, так і для Альянсу надати вам План дій щодо членства. Дуже важко передбачити, чи це станеться, чи може буде запропонований якийсь модифікований план. І я не буду вгадувати. Я думаю – незалежно від того, який саме буде результат Бухарестського саміту, економічний і політичний розвиток України триватиме і я думаю, ви продовжите рух до членства в НАТО”.

В той же час Вільям Тейлор заперечує повідомлення у ЗМІ, що Сполучені Штати домовляються із Кремлем щодо долі України:

“Ці повідомлення, які пов’язували питання відмови Україні і Грузії у ПДЧ з наданням Росією допомоги в перевезеннях до Афганістану абсолютно безглузді. Бо це речі, які не можуть бути пов’язні, бо вони різні за масштабом. Це котлети і мухи, які мають бути абсолютно окремо. Це питання не обговорювалося у Москві”.
Тейлор каже – навіть якщо Україна приєднається до ПДЧ у Бухаресті шлях до членства в Альянсі може бути тривалим. У деяких країн він триває майже десятиліття.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG