Спеціальні потреби

Візит Буша – підтримка прагнень України до НАТО


У Києві чекають приїзду Джорджа Буша. Офіційний візит Президента США в Україну відбудеться 1 квітня. Несподівану новину повідомив Президент України Віктор Ющенко, перебуваючи в Брюсселі. Як він зазначив, під час зустрічі двох президентів планується обговорити проблему надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО.

На прес-конференції в Брюсселі Ющенко висловив також впевненість у тому, що українська заявка про приєднання до Плану дій буде підтримана. Як сказав український лідер, він є оптимістом і “переконаний, що ми досягнемо свого суверенного бажання приєднатися до ПДЧ”. Ющенко додав, що зараз іде багато переговорів, аби забезпечити успішність квітневого саміту Україна-НАТО в Бухаресті.

А тим часом світова преса розцінила майбутній візит Джорджа Буша в Україну саме як крок на підтримку її євроатлантичних прагнень. Як пише британська газета “Файненшл Таймс”, планований приїзд американського президента у Київ напередодні саміту НАТО означає негласну підтримку Сполученими Штатами членства України. Видання зазначає також, що візит загострить суперечки в НАТО стосовно перспектив приєднання України до ПДЧ.

Чи справді є зв’язок між прагненням України приєднатися до Плану дій і майбутнім візитом Джорджа Буша? І чи підвищаться, в разі такого візиту, шанси України? Відомий політолог та директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов зазначив:

“Шанси України, можливо, підвищаться, але не стануть стопроцентними. Тому що в НАТО рішення приймаються все-таки консенсусом. І є окрема і поки що несприятлива позиція для приєднання України до ПДЧ від Франції і Німеччини. Це перше.

По-друге. Багато що буде вирішувати сприйняття і відчуття ситуації Бушем вже в самій Україні, під час зустрічей з Тимошенко, Ющенком, з українською владною верхівкою. І сприйняття того, чи буде під час візиту Буша ситуація в Україні більш-менш стабільною, чи вона буде супроводжуватися підвищеною весняною активністю антинатівських радикальних політичних сил в Україні.

Чи пов’язано це з Бухарестом, то очевидно, так, географічно. Тому що я не вважаю, що візит Буша виключно пов’язаний з ситуацією навколо ПДЧ. Він пов’язаний з тим, що американський президент давно вже мав наміри відвідати Україну, але в силу різних українських політичних причин це не відбулося ні в 2006-му році, ні в 2007-му році. І все ж таки, якщо Буш буде в Східній Європі, то чому б не завітати в Україну, візит до якої відкладався постійно”.

Як повідомлялося, в січні троє чільників України надіслали лист керівництву НАТО з проханням про долучення до Плану дій щодо членства. Україна розраховує отримати ПДЧ на саміті в Бухаресті 4 квітня, однак країни-члени НАТО досі не дійшли згоди, чи запрошувати Україну в Альянс.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG