Спеціальні потреби

Дилема виборів у США – кого брати у віце-президенти


Президентські перегони в США можуть отримати несподіваний розвиток. Після того, як у республіканців єдиний кандидат визначився, а у демократів у рейсі залишились лише Клінтон та Обама – постає питання – кого ж ці кандидати візьмуть собі на посаду віце-президентів.

Традиційно, за Білий дім змагаються пари політиків – президент та віце-президент. Гостріше це питання стоїть у демократів. Дехто навіть пропонує, щоб Клінтон з Обамою не змагалися між собою, а йшли на вибори разом. На що сама Гілларі Клінтон заявила:

“Багато людей кажуть, я би хотів голосувати за вас обох. Ну, одного дня це може і статися”.

Білл Клінтон каже, що було б непогано об’єднати досвід своєї дружини з енергією та запалом Барака Обами:

“Якщо ці двоє підуть на вибори у парі – це буде нестримна сила”.

Але Обама не дуже поспішає йти з Клінтон у парі, і має на це досить переконливі аргументи:

“Я змагаюсь за посаду президента. Я виграв вдвічі більше штатів, ніж Клінтон, і в мене більша популярність”.

Політичний консультант Барака Обами Том Дешл зазначив: Це унікальний випадок. Можливо вперше в історії людина, яка йде другою у перегонах пропонує лідеру змагань стати її віце-президентом.

В американській політиці колишні конкуренти часто йшли на вибори разом: Кеннеді і Джонсон, Кері та Едвардс, можливо Клінтон і Обама? Професор американського університету Джеймс Тарбер каже:

“Останню пару навряд чи вдасться сформувати. Молодий харизматичний лідер Обама не захоче бути номером два. Це як ніби Кеннеді балотувався в віце-президенти”.

Республіканців вибір також не з простих. МакКейну через його вік і здоров’я потрібен молодший партнер. Якщо Маккейна оберуть, то він стане найстаршим президентом в історії США. Йому потрібен хтось молодий.

Серед претендентів називають деяких молодих та амбіційних губернаторів: Марк Сенфорд з Південної Кароліни, Там Поленті з Мінессоти і Чарлі Кріст з Флориди. У штабі МакКейна пошуками пари займається один з керівників кампанії Карлі Фіоріна.

Якщо у демократів переможе Клінтон, то МакКейн візьме у пару жінку – згадуються Кей Бейлі Гатчісон та Кондоліза Райс. Але якщо економіка і далі занепадатиме, МакКейн, можливо змушений буде запросити свого колишнього конкурента з бізнес досвідом Міта Ромні. Втім, ті хто знають МакКейна добре, кажуть що він при виборі віце-президента керуватиметься якимись своїми критеріями.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG