Спеціальні потреби

Коаліція і опозиція знову не досягли порозуміння


Угоду про порозуміння у Верховній Раді України так і не підписали. Ще в п’ятницю було заявлено, що компроміс досягнуто, однак сьогодні регіонали висунули нові вимоги, відтак підписання знову зірвалося.

Українські політики не поспішають довести, що володіють таки мистецтвом компромісу. Протокол непорозумінь та угоду про співпрацю в Раді розробляли весь минулий тиждень і навіть публічно оголосили – про все домовилися. Однак сьогодні знову зрив, підписання не відбулося. Регіонали знову внесли зміни до узгодженого раніше тексту. Можливо, на це надихнув з’їзд у Сіверодонецьку. Але Віктор Янукович вкотре заявив нові вимоги щодо постанови про НАТО:

“Ми наполягаємо на тому, щоб постанова Верховної Ради визначила порядок і щоб повідомлення надійшло Генеральному секретарю НАТО ще напередодні бухарестського саміту”.

Bютівець Кириленко переговори у Верховній Раді змальовує досить художньо:

“Ми подібні та тих рудокопів, які риють тунель, а побачивши світло вкінці тунелю, зрозуміли, що завтра нічого робити, і починають рити новий тунель. Він, як правило, виявляється боковим, або тупиковим”.

Натомість Володимир Литвин каже – причина зовсім не в НАТО, в тексті постанов чи в інших речах. Головна мета – затягти час і досягти реальних політичних результатів:

“Це ще одне свідчення того, що не завершилися непублічні переговори і домовленості. Адже ви добре розумієте, що в нас політика вибудовується на основі змов владно-олігархічних еліт”.

Втім, сесія завтра відбудеться. Коаліціанти збираються прийти до зали і працювати. Головне питання – чи голосуватиме з ними блок Литвина а також – чи блокуватимуть роботу регіонали і як вони це робитимуть. Очевидно одне – за таких умов у Раді навряд чи варто чекати президента, який збирався нарешті прочитати у вівторок своє послання до народу.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG