Спеціальні потреби

Юрій Луценко планує подати зустрічний позов


Прокуратура порушила кримінальну справу проти Юрія Луценка. У відповідь міністр внутрішніх справ планує подати зустрічний позов. Президент України дав зрозуміти, що на час розслідування справи про бійку між двома високопосадовцями не збирається відсторонювати міністра від посади. А тим часом експерти розмірковують про наслідки інциденту для політичної кар’єри Луценка.

Виправні роботи, арешт чи два роки обмеження волі. Такі види покарань передбачає стаття, за якою відкрили кримінальну справу проти Юрія Луценка. Про рішення, винесене Київською прокуратурою, повідомила сьогодні прес-служба Генпрокуратури України. Бійка між головним міліціонером і київським мером мовою Кримінального кодексу звучить як “умисне легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров’я або незначну втрату працездатності”.

Проти рішення прокуратури протестують соратники Луценка. Представник “Нашої України – Народної самооборони” Геннадій Москаль називає справу політичним замовленням. За його словами, оскільки тілесні ушкодження були обопільні, то й відповідати повинні обоє:

“Неможливо порушити кримінальну справу, тому що і в Луценка є тілесні ушкодження, і Черновецький каже, що в нього є тілесні ушкодження. Якщо була обопільна бійка, то як може відповідати тільки один Луценко? Тоді це політичне замовлення”.

Твердить Москаль, нагадуючи про давні неприязні стосунки між Генпрокуратурою і Міністром внутрішніх справ.

Своєю чергою, прихильники Черновецького відкриття кримінальної справи вітають. Як наполягають вони, була не бійка, а побиття, тож відповідальність лежить одноосібно на Луценкові.

Порушення кримінальної справи проти міністра сьогодні прокоментував Президент України. Віктор Ющенко на прес-конференції в Давосі закликав високопоставлених фігурантів скандалу знайти спокійний вихід із ситуації. За словами президента, найкраще було б, якби Черновецький і Луценко поговорили по-чоловічому і досягли компромісу. Коментуючи інцидент, глава держави назвав його “неприпустимим”, проте дав зрозуміти, що не має наміру, на час розслідування справи, відсторонювати міністра від виконання обов’язків. Ющенко також порадив Луценкові подати зустрічний позов до суду, в якому викласти власні аргументи.

Чи означає бійка, що сталась 18 січня в стінах президентського секретаріату, хрест на політичній кар’єрі Юрія Луценка – полум’яного борця за “закон, єдиний для всіх”? На думку експертів, це залежить від того, що покажуть результати розслідування. Дочекатися висновків радить професор політології Києво-Могилянської академії Олексій Гарань:

“На мою думку, Луценко зреагував, м’яко кажучи, невдало. З іншого боку, Черновецький, за свідченнями очевидців, явно або ж навіть свідомо провокував Луценка. Я б дочекався висновків правоохоронних органів – що це було. Ляпас це одне, удар в обличчя – це інше.

Якщо говорити в цілому про, скажімо, відставку Луценка, про що зараз говорять його опоненти, насамперед з нинішньої опозиції, то я б не зазирав так далеко. І ось чому. Тому що розгляд дій Луценка автоматично означатиме розгляд і дій Черновецького в цілому. Тобто вони йдуть в тандемі. І говорячи про Луценка, неможливо буде уникнути розмови про Черновецького. Тобто бити недобре, зрозуміло. А красти добре? (Це все те, що відбувається в Києві).

Якщо почнеться розгляд питання щодо київського мера, то ми знаємо, що коаліція прагнула пов’язати це питання також із ситуацією в Харкові – те, що робить харківський мер. А це якраз те, чого не хочуть реґіонали з цілком зрозумілих причин. Тому, мені здається, багато що залежить від висновків правоохоронних органів, бо вони будуть формальною підставою рухатися в тому або іншому напрямку”.

І як стало відомо, Юрій Луценко планує у понеділок подати зустрічний позов до суду. Про це міністр внутрішніх справ заявив на терміново скликаній прес-конференції. Луценко стверджує також, що кримінальну справу проти нього прокуратура відкрила під тиском. У п’ятницю стало відомо, крім того, що проти Черновецького поновлено давню кримінальну справу щодо дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої загинула людина.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG