Спеціальні потреби

Український уряд вiдсторонює РосУкрЕнерго


Український уряд робить чергову спробу обмежити присутність на українському газовому ринку компанії РосУкрЕнерго. З однією із пов`язаних із нею структур розірвали угоду про спільне освоєння чорноморського шельфу.

Державна компанія Чорноморнафтогаз розірвала стосунки із УкрГазЕнерго. Вони не будуть спільно освоювати два перспективні родовища на Чорноморському шельфі – Одеське і Безіменне. Попри те, що мали такі плани і навіть раніше підписали угоду про спільну діяльність. Натомість Чорноморнафтогаз уклав аналогічну угоду із іншою державною компанією Укргазвидобування.

Про причини такого несподіваного кроку поки що не повідомляють. Однак оглядачі зазначають – уряд Юлії Тимошенко таким чимном намагається витіснити із українського ринку компанію РосУкрЕнерго та компанії, які вона контролює. УкрГазЕнерго – одна із них.

Пані Тимошенко неодноразово заявляла, що непрозорі фірми-посередники треба усунути із схеми постачання газу на український ринок. Вона також пообіцяла перейти до укладення прямих контрактів із російським Газпромом.

Це не перша неприємна новина для компанії, яку українські медіа пов`язують із підприємцем Дмитром Фірташем, що рідко з`являється на публіці. Цього місяця УкрГазЕнерго обмежили обсяги газу, які вона може продавати на українському ринку. Завершується непланова перевірка компанії. Остання намагається захищатися у судах і заявляє про багатомільйонну заборгованість за спожитий газ.

Новий уряд намагається вибудувати нову систему стосунків у стратегічній газовій сфері насамперед із Російською Федерацією. Минулого тижня новий керівник Нафтогазу Олег Дубина вперше зустрівся із керівництвом російського Газпрому. Попри деякі прогнози, будь-яких гучних заяв або різких кроків сторони не робили. Експерти розцінили цей візит як ознайомчий.

Якихось зрушень в стосунках в газовій сфері можна було чекати від візиту до Москви самої пані Тимошенко. Однак його перенесли на другу половину лютого. Раніше на газові теми із своїм росiйським колегою зможе поговорити український президент Віктор Ющенко. Він також намагається не втратити контроль за цим питанням.

XS
SM
MD
LG