Спеціальні потреби

У Ющенка занепокоєння щодо Євро-2012


Президент України висловив занепокоєння проблемами, які існують у зв`язку з проведенням у 2012 році в Україні чемпіонату Європи з футболу. Сьогодні Віктор Ющенко обговорював це з мером Києва Леонiдом Черновецьким та представниками уряду.

Вже завтра в парламенті чекали розгляду проекту закону про відставку мера Києва та перевибори у столиці. Однак певності, що коаліція демократичних сил розглядатиме цей документ, немає. З одного боку відставка мера Києва, щодо якого неодноразово лунали численні звинувачення у зловживанні із землею, була програмною обіцянкою як Блоку Тимошенко, так і лідера Народної самооборони Юрія Луценка. З іншого боку, останнім часом Черновецький налагодив контакт з Ющенком і регулярно спілкується з ним на Банковій. Сьогодні така зустріч вже відбувалася і за участі прем`єрки Тимошенко, то не виключено, що на ній йшлося і про певне примирення.

Офіційно ж на зустрічі говорили про підготовку столиці до Євро-2012, який назвали шансом прориву для України. Черновецький доповів, що нова арена – футбольний стадіон у столиці з`явиться ще до чемпіонату у Дарницькому районі.

Однак проблемою залишається і будівництво перед найбільшим українським стадіоном – НСК Олімпійський. Його обрали для проведення фінального матчу Чемпіонату, однак УЄФА забороняє це робити, оскільки перед стадіоном ведеться будівництво розважально-торговельного центру, який перекриває аварійні виходи, що суперечить системі безпеки у вимогах європейців.

Раніше уряд пропонував розв`язати цю проблему шляхом знесення новобудови, однак її власники кажуть, що мають дозволи від київської влади, а тому вимагають кількамільйонної компенсації за вже витрачені кошти. Леонід Черновецький з компенсацією не поспішав, лише зараз він заговорив про пришвидшення цього процесу.

В той же час об`єктом будівництва, який став серйозною проблемою для Євро-2012, нарешті зацікавилася Генпрокуратура. Там кажуть, що об`єкт взагалі можуть знести, оскільки довзоли на будівництво отримані з порушенням норм.

Ще одна проблема, про яку сьогодні говорив Ющенко – затори на дорогах, що також може стати перешкодою для Чемпіонату. Відтак президент вимагає від київського мера та губернатора Київської області погодити всі умови та терміново розпочати побудову кільцевої дороги довкола столиці та інших важливих транспортних розв`язок.

XS
SM
MD
LG