Спеціальні потреби

Український ринок цінних паперів побив рекорди


Український ринок цінних паперів за результатами минулого року вийшов на одне з перших місць в світі за темпами зростання. Він значно випередив за цим показником ринки акцій розвинутих країн. Аналітики прогнозують – ця тенденція триватиме й нинішнього року, хоча, ймовірно, й не таким рекордними темпами.

На останніх у минулому році електронних торгах так званий індекс ПФТС, який формується на підставі ціни акцій провідних компаній, зафіксувався на позначці – 1174 пункти. Це означає, що за минулий рік український фондовий ринок виріс більш ніж у двічі – а саме на 135 відостків.

Саме стільки прибутку отримали ті, хто рік тому вклав свої гроші в акції українських компаній. Це значно більше, ніж доходність банківських депозитів, які рідко перевищують 15% річних у гривні. За темпами зростанням фондового ринку Україна залишила посаду інших лідерів – Китай та Словенію, каже аналітик фонду Foyil Securities Анастасія Сергієнко:

«Для українського ринку – це унікальне явище. Тому що до цього року він ріс набагато меншими темпами. А в цьому році він показав дуже значні показники. І взагалі індекс ПФТС став одним із перших у світі в цьому році. Це показує, що українському фондовому ринку почали довіряти, і почали довіряти саме іноземні інвестори, які приносять більшу кількість вкладень. Ну і звичайно, це показує, що українські компанії намагаються бути більш відкритими. Тому що тільки завдяки відкритості компанії можливий розвиток фондового ринку».

Аналітики кажуть – як і рік тому найбільш активно вкладають гроші в акції українських підприємств іноземці. Адже на таких операціях на ризикованих ринках – доходність значно перевищує можливі прибутки на біржах Сполучених Штатів або Європи. Для українських компаній це також корисно. Адже означає приток капіталу.

Лідери зростання – акції металургійних заводів та гірничих комбінатів. Саме вони користуються найбільшим попитом приватних інвесторів. На світових ринках сприятлива кон`юнктура – ціни на метал продовжують зростати. За минулий рік, каже Сергієнко, український фондовий ринок став ще більш інтегрованим у світовий. Іпотечна криза у Сполучених Штатах позначилася на вартості акцій українських банків:

«Довіра до цього сектора була дещо підірвана. Банки втратили свої позиції в кінці літа і на початку осені. Саме українські банки. Хоча їх ця криза безпосередньо не дуже стосувалася. Але є такий психологічний фактор – мовляв, ця іпотечна криза може певним чином стосуватися й України. Зараз ціни на нерухомість дуже високі. І в принципі може статися дещо подібне до того, що сталося в США».

Цього року вартість акцій українських підприємств продовжуватиме зростати, хоч можливо, й не так швидко, як минулого, прогнозують експерти. Фактором, який позитивно вплине на фондовий ринок може стати вступ України до Світової організації торгівлі.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG