Спеціальні потреби

Віктор Ющенко призначив Раїсу Богатирьову секретарем РНБО


Президент України Віктор Ющенко призначив секретарем Ради з нацбезпеки та оборони Раїсу Богатирьову. Указ опублікований на офіційному сайті глави держави. На посту секретаря РНБО представниця Партії реґіонів змінить свого попередника – члена блоку НУ-НС Івана Плюща.

Політичний експерт Вадим Карасьов, якого вважають близьким до Секретаріату Президента, прокоментував це несподіване призначення у розмові з кореспонденткою “Голосу Америки” Оксаною Лігостовою.

ОЛ: Що означає призначення Богатирьової секретарем РНБО? Це нова противага Тимошенко?

ВК: Насамперед, це дійсно гендерна, феміністська противага і створення можливого конфлікту двох амбітних жінок. Але я думаю, це не основне. А основні фактори такі. По-перше – це компенсація за нестворення широкої коаліції за участі Партії регіонів у парламенті.

По-друге, це намагання знівелювати конфліктну модель влади, яка сьогодні створилася на рівні парламент-уряд, коаліція-опозиція. Якщо не вдалося створити компромісну структуру на рівні парламенту, то Ющенко шукає засоби створення компромісної моделі влади в непарламентських або позапарламентських сферах влади і впливу. Ось чому було таке кадрове призначення. Президент намагається інтегрувати Партію регіонів у політичну систему країни. І якщо це не вдалося на рівні парламенту, то очевидно, потрібно шукати інші, “обхідні” шляхи такого інтегрування.

По-третє, президент шукає способи розширення підтримки в елітах, розуміючи, що сьогодні він дещо втратив таку підтримку в парламенті у вигляді фракції “Наша Україна – Народна самооборона”. Тому якщо бракує сьогодні електоральної і парламентської підтримки, тобто суто публічної підтримки, то її шукають в кулуарних, кабінетних формах політики, у тому числі й у таких дивних кадрових призначеннях, як також за рахунок “правильної”, прагматичної частини нинішньої опозиції.

Сьогодні Партія регіонів буде в опозиції до Тимошенко, а не до Ющенка. І це дещо розширює поле маневру президента в нинішній непростій для нього і для країни ситуації.

ОЛ: Тобто ви вважаєте, що це розумне і правильне рішення?

ВК: Якщо це тактика, а не стратегія, то ця тактика раціональна. А з точки зору довгострокової стратегії тут можуть бути великі питання.

А тим часом лідер Партії регіонів Віктор Янукович заявив, що Раїса Богатирьова не давала згоди на її призначення секретарем РНБО.

“Ми прийняли рішення про перехід в опозицію, і це не передбачає нашої участі в керівництві державою”, – наголосив екс-прем’єр, слова якого цитує сайт Партії регіонів.

Як він додав, регіонали не можуть “очолювати державні інституції, які будуть реалізовувати програми, що не співпадають з їхнім баченням перспективи України. Це принципове питання”.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG