Спеціальні потреби

Голосування за прем’єр-міністра відбудеться у вівторок


Коаліція вирішила обирати прем’єр-міністра у вівторок. Експерти оптимістичні у своїх прогнозах: голосування буде результативним, а Тимошенко нарешті стане прем’єром. Вірогідність такого розвитку подій дуже висока, – вважає відомий політолог, а нині політик, співголова партії “Вільних демократів” Дмитро Видрін:

“Я гадаю, що за Тимошенко проголосують десь 90%, може, навіть 95% депутатів. Більше того, я гадаю, що є невеличкий запас, маленький резерв, 3-5 голосів комуністів і 7-8 навіть серед регіоналів. Так що резервний полк у Тимошенко є, але не завжди в Україні домовленості працюють і резервні полки воюють за тих, хто заплатив. І все ж таки існує ймовірність, що щось може зірватися. Чи з технічного боку, чи з політичного боку, чи з психологічного боку. Тобто я зарезервував би кілька відсотків на такі випадковості”.

Залишаючись оптимістом щодо обрання Тимошенко, експерт, у той-таки час, песимістично налаштований щодо перспектив новоствореної коаліції. Вона нежиттєздатна, – твердить Видрін:

“Якщо коаліція зможе “вимучити” прем’єра, то вона не зможе “вимучувати” кожне рішення. Зараз підуть важкі рішення щодо бюджету України, потім рішення щодо переголосування деяких законів, зокрема щодо Кабміну та інші принципові закони. І кожного разу вставати, тягнути руки, піднімати з лікарняних ліжок людей – це фізично неможливо. Так що мені здається, що коаліція недієздатна, і десь в наступному році треба очікувати нових парламентських виборів”.

Високою вважає ймовірність обрання Тимошенко й інший експерт, директор фундації “Відкрите суспільство” Юрій Сиротюк. За його словами, шанси дуже зросли після прийнятого Радою рішення голосувати “вставанням”:

Я думаю, що сама Юлія Тимошенко не до кінця знає, чи оберуть її у вівторок, а от те, що вдалося домогтися зміни процедури голосування, тобто участь будь-якого депутата з коаліції буде одразу видимою, то тут зіграє ситуація натовпу. Я думаю, що у вівторок Юлія Тимошенко мала б бути обрана прем’єром, про що сьогодні в інтерв’ю сказав Володимир Литвин.

Що ж до крихкої нині “демократичної” коаліції, то її експерт аж ніяк не вважає безнадійною. За словами Сиротюка, щойно Тимошенко стане прем”єром, голосування підуть як по маслу:

“Як тільки Юлія Володимирівна стане прем’єр-міністром, коаліція дуже швидко збільшиться у кількісному складі. Більше того, коаліції дуже легко буде проводити окремі голосування, бо завжди можна буде заручитися підтримкою тих чи інших депутатів в обмін на якісь преференції.

Тут важливо для Тимошенко показати, що вона здатна змобілізувати власні сили і переконати тих, кого контролює президент, щоб стати прем’єр-міністром. А одразу після того, я думаю, набагато легше будуть іти голосування в парламенті. Єдине, що викличе суперечності, це закон про бюджет, де кожен з лобістів буде хотіти відстояти свої інтереси. Але я думаю, як тільки відбудеться прем’єр-міністр, під нового прем’єр-міністра почне формуватися вже неформальна коаліція, яка включатиме в себе і депутатів з опозиції. Тобто частину Блоку Литвина, можливо, частину комуністів, можливо, навіть частину реґіоналів. І навпаки, не включатиме в окремих голосуваннях частину пропрезидентської фракції НУ-НС”.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG