Спеціальні потреби

Ґор критикує США за перешкоджання прогресу на форумі


На індонезійському острові Балі триває двотижнева конференція ООН з питань глобального потепління. Європейський Союз звинуватив Сполучені Штати у блокуванні намірів світових лідерів значно зменшити шкідливі викиди в атмосферу.

До критики на адресу США приєднався і колишній віце-президент Альберт Ґор. На конференції він поклав на свою країну відповідальність за перешкоджання прогресу на світовому форумі. Цьогорічний лауреат Нобелівської премії миру закликав учасників конференції укласти угоду без участі Сполучених Штатів. Він додав, що позиція його країни швидше за все зміниться після президентських виборів наступного року. Білий дім назвав заяви Ґора не конструктивними для загальної дискусії.

Представник ЄС на конференції погрозив, що Європейський Союз може проігнорувати заплановану на наступний місяць у США зустріч провідних країн світу, на якій також говоритимуть про зміни клімату. На думку Гумберто Рози, немає сенсу зустрічатися у Сполучених Штатах, якщо переговори на Балі проваляться. Євросоюз та більшість країн-членів ООН прагнуть встановити за мету скорочення викідів вуглецю на 25-40%.

США, Канада та Японія виступають проти пропозиції у такому вигляді. Голова американської делегації, заступниця Державного секретаря Пола Добрянська висловила надію на подолання розбіжностей і знайдення концесусу.

XS
SM
MD
LG