Спеціальні потреби

Боротьба інтелектів людини та шимпанзе


Хто розумніший: людина чи шимпанзе? Аби дізнатися це, вчені з Японії провели спеціальний експеримент. Думаєте, що ви вже здогадалися, хто став переможцем? Напевно, помиляєтеся. Адже ви – всього-на-всього людина.

are humans' closest relatives" hspace=2 src="/ukrainian/images/two-chimps.jpg" width=210 align=left vspace=2 border=0>Дослідники посадили п’ятирічного шимпанзе перед відеоекраном. На ньому розташовані цифри від одного до дев’яти. Завдання шимпанзе – доторкнутися до кожної цифри в правильному порядку. І він це робив безпомилково! Нагорода – арахіс. Далі завдання ускладнюється. Потрібно натиснути на цифри в правильному порядку, не бачачи їх на екрані. І це для шимпанзе – як банан з’їсти. Короткотермінова пам’ять молодого шимпанзе є просто феноменальною. А чи зможуть це ж саме зробити люди? Цей тест спробували пройти вже дорослі студенти коледжу. І студентка здолала перший рівень, але раптом провалила тест.

Експерти, які проводили цей експеримент кажуть, що шимпанзе пройшов тест набагато краще, ніж будь-яка людина.

Це дослідження спростовує переконання в тому, що всі когнітивні функції людей є вищими, ніж у шимпанзе. Короткотермінова пам’ять людини, кажуть вчені, може і поступається мавпячій. Навіть після шести місяців тренування, студенти не могли вгнатися за шимпанзе.

А ще є Горила Коко, яка спілкується мовою жестів. І людиноподібна мавпа Канзі, яка розуміє англійську мову. А дослідження в Технологічному інституті Джорджії відкрило, що мавпи мають силу волі: вони могли довше втримуватися від поїдання солодощів, ніж більшість дітей.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG