Спеціальні потреби

Ющенко: Нові ціни на газ – шок для української економіки


Нова ціна на газ у майже 180 доларів за тисячу кубометрів зависока для української економіки. Про це Президент України Віктор Ющенко заявив сьогодні, відповідаючи на запитання журналістів:

“Для частини української економіки це великий шок. Це ще раз змушує переглядати політику енергоспоживання, особливо на таких об’єктах, як комунальне господарство, приватний сектор і частина індустрії”.

За словами глави держави, оптимальною для України була б ціна в 147 доларів за тисячу кубів. Водночас як наголосив Ющенко, “це питання лежить виключно в професійній площині”. Український лідер закликав політиків не політизувати питання поставок газу. “Крім шкоди, це нічого іншого не принесе”, – застеріг президент, коментуючи заяви Юлії Тимошенко про наміри переглянути погоджену ціну. Як він додав, “не треба кликати біди”.

Як відомо, вчора у Москві були підписані контракти на постачання газу в Україну в 2008-му році, за якими ціна на газ для України становитиме 179,5 доларів за тисячу кубометрів. “Комфортною” назвав нову ціну виконувач обов’язків міністра палива та енергетики Юрій Бойко, який вів переговори від імені української сторони. При цьому в.о. міністра послався на вищі ціни, за якими отримують блакитне паливо сусіди України.

Водночас розчарування результатами переговорів висловив виконувач обов’язків Прем’єр-міністра Віктор Янукович. За його словами, оскільки ціну підняли Узбекистан і Туркменістан, підвищення ціни російським “Газпромом” в принципі було очікуване. “Але на скільки – це велике питання”, – підкреслив Янукович, повторивши, що він новою ціною незадоволений.

А між тим Юлія Тимошенко назвала провальною енергетичну політику уряду Януковича. Лідерка БЮТ різко скритикувала досягнуті з “Газпромом” домовленості. Вона заявивла, що, ставши прем’єром, відновить “газові” переговори з Росією і доб’ється перегляду встановленої ціни.

А тим часом Москва приєдналася до заклику Віктора Ющенка відділити політичні дебати від узгодження цін на газ. Перший віце-прем’єр Російської Федерації Дмитро Медведєв назвав позицію українського керівника “мудрою” і висловив сподівання, що такої ж “мудрої” позиції дотримуватиметься майбутній Уряд України.

Нагадаємо: Згідно з підписаним вчора у Москві контрактом, ціна на газ для України у 2008-му році підвищиться майже на 50 доларів – з нинішніх 130 до 179,5 доларів за тисячу кубів. При цьому ставка транзиту газу територією України зросте лише на 10 центів – з 1,60 долара до 1,70 долара за 100 кілометрів для однієї тисячі кубів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG