Спеціальні потреби

Ющенко подав кандидатуру Тимошенко на посаду прем’єра


Президент Ющенко ще на крок наблизив прем’єрство Юлії Тимошенко. Попри прогнози експертів, він не став затримувати у себе подання коаліції на два тижні, а вже сьогодні направив його на розгляд депутатів. Про це на ранковому засіданні парламенту повідомив спікер Арсеній Яценюк, чим викликав бурю овацій:

“Щойно Президент України Віктор Ющенко вніс пропозицію щодо призначення на посаду Прем’єр-міністра України Тимошенко Юлії Володимирівни”.

Президент зробив ще один крок, щоб показати свою зацікавленість у швидкому обранні прем’єра. Він вже не наполягає, щоб до голосування Рада ухвалила пакет із 12 законів. Це норми про скасування депутатської недоторканості і пільг, закон про Кабінет міністрів. Вони важливі, сказав пан Ющенко, але можуть почекати й до формування уряду:

“Ухвалена коаліційна угода, де перелічені всі виклики, які можуть постати перед новою коаліцією. Тому існує перелік питань, які варто було б з’ясувати до формування уряду. Однак, я не бачу великої проблеми в голосуванні спочатку за кандидатуру прем’єра, а потім за весь пакет законодавчих змін”.

Втім коаліція вирішила не форсувати голосування за прем’єра і не проводити його сьогодні. Закон дає на цю процедуру п’ять днів. Бютівці кажуть – найкраще це зробити наступного вівторка. До того часу, мовляв, Рада може обрати заступників спікера і керівництво комітетів. Як і раніше посаду першого спікера і деяких ключових комітетів пропонують опозиції. Однак, та досі не змогла визначитися кого із трьох фракіцій меншості пропонуватимуть на керівні посади.

Водночас найбільша опозиційна фракція Партії регіонів зберігає жорстку лінію поведінки в парламенті. Її дії, очевидно, спрямовані на розвал щойно сформованої правлячої коаліції. У вівторок регіонали намагалися перешкодити голосуванню за спікера. Нині вдалися до блокування трибуни, мовляв, щоб коаліція не голосувала за нового прем’єра поки не обрали керівництво Ради і парламентських комітетів, як того вимагає регламент.

Крім того регіонали разом з комуністами не реєструються в сесійній залі. Втім, ретельно контролюють особисту присутність опонентів. Вони заперечують, щоб голосували картки відсутніх депутатів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG