Спеціальні потреби

Регіонали не вірять у майбутнє демократичної коаліції   


У демократичної коаліції, створеної сьогодні, немає майбутнього. Про це заявив журналістам народний депутат, член Партії регіонів Тарас Чорновіл. У тривкості новонародженого союзу не впевнені не тільки потенційні опозиціонери, але й самі коаліціянти. Народний депутат, член Блоку Юлії Тимошенко Йосип Вінський сказав, що боїться, чи проіснує коаліція до вівторка.

Побоювання представників протилежних політичних сил поділяють експерти. Директор Київського інституту проблем управління Кость Бондаренко, якого вважають близьким до Партії регіонів, не вірить у життєздатність коаліції НУ-НС і БЮТ:

“До вівторка вона в будь-якому випадку доживе. Але питання не в тому, чи коаліція, яка є на папері, доживе, чи не доживе, чи вона є тривкою, чи нетривкою. Тривкість коаліції повинна бути продемонстрована конкретними голосуваннями, конкретними діями, зокрема у призначенні спікера, прем’єр-міністра, а також, очевидно, серйозним випробуванням, про яке зараз мало говорять, буде прийняття Державного бюджету на наступний рік. Це надзвичайно важливі питання, і вони можуть призвести до серйозних непорозумінь, суперечок в коаліції і до можливого її розпаду”.

Бондаренко відводить на існування демократичної коаліції час максимум до весни:

“Ця коаліція може розпастися вже навесні цього року, якщо тільки вона відбудеться. Це оптимальний варіант для коаліції. Вона може розпастися дуже швидко, і при цьому піти у відставку і прем’єр, і уряд. При цьому буде абсолютно дискредитованим саме слово демократія в Україні. Оскільки назвавшись демократичною, вона підставляє і сам термін демократія”.

Гарантій тривкості коаліції немає. Такої думки дотримується і експерт, близький до президентського Секретаріату, директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов. Проте за його словами, тепер ця невизначеність і нетривкість іде не від НУ-НС, а від БЮТ. Як каже Карасьов, спікер Яценюк влаштовує і Нашу Україну – Народну самооборону, і президента, але поки що не в усьому влаштовує БЮТ і Юлію Тимошенко:

“Я думаю, що заява Вінського – це крок на випередження, тому що в Блоці Юлії Тимошенко не впевнені, що всі члени блоку можуть підписати цю коаліцію. Тому це крок на упередження, щоб потім звинуватити в цьому НУ-НС, пропрезидентську команду. НУ-НС підпише всі документи про коаліцію, тому що тандем Яценюк-Тимошенко може влаштувати президента і крило президентських менеджерів у Нашій Україні – Народній самообороні.

Можливо, що Юлія Тимошенко поки що не знає, наскільки їй вигідна така комбінація, тому що їй вигідніша була б комбінація з Кириленком на посаді спікера ВР. Ось чому сьогодні так дещо знервовано коментує цю ситуацію Вінський. Поки що БЮТ сам не знає, що робити з цим коаліційним щастям, коли Яценюк буде главою ВР. Наскільки їм це вигідно. Чи немає тут пасток якихось”.

Водночас як наголошує Карасьов, для Юлії Тимошенко тут звужений простір для маневру. Бо якщо БЮТ не проголосує за Яценюка, тоді можна буде сказати, що самі бютівці поставили хрест на демократичній коаліції. І тоді відкриється шлях для іншого союзу – Партії регіонів, НУ-НС і Блоку Литвина.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG