Спеціальні потреби

США борються із напливом нелегальних іммігрантів


Американські офіційні представники заявляють про успіх у боротьбі з напливом нелегальних іммігрантів через південний кордон США з Мексикою. Вагомим кроком у намаганнях зупинити нелегальну імміграцію до США стало спорудження приблизно 400 кілометрів захисної стіни на кордоні з Мексикою. Огорожа не є безперервною, а стоїть лише на тих відтинках кордону, де його найлегше перетнути.

Міністр внутрішньої безпеки Майкл Чертоф каже: “Якщо Конгрес виділить нам достатньо грошей, то до кінця 2008-го року огорожа протягнеться від Тихого Океану до кордону Техасу з Нью-Мексико, за винятком тих територій, де сам ландшафт творить природний бар’єр”.

Іншим важливим кроком стало поповнення лав прикордонників. Уряд планує до кінця 2008-го року збільшити їх кількість з 15 до 18 тисяч. Окрім цього на кордонах посилено використання високоякісних технологій, як безпілотних літаків та радарів наземного базування.

Завдяки усім цим заходам цього року на 22% зменшилась кількість порушників кордону. Майкл Чертоф каже, що це – найнижча за останніх п’яти років цифра.

“Ми починаємо бачити значні зміни. Ми ще не завершили цієї справи, але вже зробили перший крок в зупиненні потоку незаконних мігрантів через кордон”.

Проте, ці заходи, особливо спорудження захисної стіни, натрапляють на опозицію. Захисники природи твердять, що огорожа шкодить довкіллю. А мексиканські лідери наголошують, що вона наражає людей на небезпеку, оскільки огорожу почнуть перетинати у небезпечних місцях.

Зрештою стіна має на меті зупинити не лише нелегалів, які шукають роботу у США, але контрабандистів та навіть потенційних терористів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG