Спеціальні потреби

“Г`юлет-Пакард” припиняє виробництво комп’ютерів в Україні


Американська компанія “Г`юлет-Пакард” оголосила про припинення виробництва комп’ютерів в Україні.

“Якщо в якийсь момент виявиться, що продукція “Г`юлет-Пакард”, вироблена, наприклад, в Чехії або будь-якій іншій країні, імпортована в Україну буде більш конкурентноздатною і вигідною за ціною, ніж вироблена в Україні, очевидно, “Г`юлет-Пакард” перейде на таке постачання. Якщо це буде мати економічний сенс”.

Ці слова тодішній керівник представництва “Г`юлет-Пакард” в Україні Сергій Кадулін сказав весною цього року. Через шість місяців компанія вирішила повністю згорнути свої виробничі потужності. Один із найбільших виробників обчислювальної техніки в світі американська корпорація “Г`юлет-Пакард” після двох років роботи закрила в Києві завод із виробництва комп’ютерів. Відтепер всю продукцію будуть завозити із-за кордону. В компанії повідомили, що це пов’язано з необхідністю оптимізації витрат.

Українські та іноземні компанії і надалі закриватимуть виробничі потужності у столиці, вважає експерт із інвестицій Петро Кошуков. Для ефективної роботи столиця занадто дорога – за офіційними даними середня зарплата сягла двох тисяч гривень. Неофіційно ця цифра принаймні вдвічі більша:

“Київ не є перспективним місцем для виробничих інвестицій. Середня зарплата тут фактично дорівнює середнім зарплатам у Центральній та Східній Європі. У цьому плані конкурентна перевага Києва як місця для виробничих інвестицій зникає. Навіть українські виробництва переміщаються з Києва в регіони”.

Закриті виробничі потужності були найбільшими в Україні – складальна лінія розрахована на випуск 100 тисяч комп’ютерів на рік. На київській лінії збирали декілька типів систем для дому та бізнесу. Вся техніка призначалася для потреб українського ринку. Однак в планах компанії було виробництво комп’ютерів для експорту в сусідні країни.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG