Спеціальні потреби

Біл Ричардсон – “темна конячка” Демократичної партії?


Протягом цього року троє найбільш відомих політиків-кандидатів у президенти США ведуть перед у соцопитуваннях серед виборців, які вважають себе прихильниками Демократичної партії. Проте, в американській політиці є традиція так званої “темної конячки”, себто маловідомого кандидата, який успішно кидає виклик фаворитам на здобуття номінації від партії у виборчих перегонах. На погляд багатьох оглядачів, найкращі шанси на таку роль серед демократичних кандидатів є в колишнього представника США в ООН, теперішнього губернатора західного штату Нью-Мексико Біла Ричардсона. Деякі політичні аналітики висловлюють переконання, що з усіх демократичних кандидатів, саме він найбільш кваліфікований, аби зайняти пост президента США.

Біл Ричардсон, який офіційно висунув свою кандидатуру на посаду президента у травні, визнає, що у змаганнях за номінацію від демократів він аутсайдер. Проте, він переконує своїх однопартійців, що міг би перемогти у самих президентських виборах:

“Я – західняк. А ця частина країни могла б бути дуже плідною для демократів”.

Погоджується з цією думкою і політолог університету штату Вірджинія професор Лері Сабато:

“Він був би непереможним. Дивно, що демократи цього не усвідомлюють”.

Політолог Лері Сабато переконаний, що Біл Ричардсон був би сильним кандидатом у змаганнях за Білий дім у листопаді наступного року. Він вказує, що демократ Ричардсон зміг стати губернатором на республіканському Заході, а його латиноамериканське коріння дає йому велику перевагу серед численних іспаномовних виборців.

Біл Ричардсон народився у Сполучених Штатах, але його батько іммігрант з Нікарагуа, а мати з Мексики. Сам же Ричардсон навітьжартує з цього приводу:

“Коли я виростав, то не знав, чи я американець, чи мексиканець. Сни мені снилися іспанською мовою, а думав я часто англійською”.

У 1980-му році Ричардсона обрали до Палати представників США. З обранням його вітали члени обох партій. Адже, як представник Сполучених Штатів в Об’єднаних Націях, а відтак як спеціальний уповноважений, він домігся звільнення заручників у ряді країн, включно з Північною Кореєю та Іраком.

Професор Лері Сабато: “Республіканці у приватних розмовах кажуть, що якби демократи висунули кандидатуру Біла Ричардсона, то доля виборів була б вирішена. Вони знають, що Ричардсону вони б програли. У нього чудові шанси”.

У деяких питаннях Ричардсон зайняв позицію, що не збігається з ідеологією його партії. Наприклад, він підтримує право на володіння вогнепальною зброєю, палкими прихильниками чого є консервативні виборці із західних штатів, які, як правило, голосують за республіканських кандидатів. Однак, у питанні присутності американських військ в Іраку, Ричардсон поділяє позицію лівого крила його власної партії:

“В Іраку тепер 160 тисяч американських військ, та 30 тисяч тих, які були вислані для підкріплення. Я би усіх їх звідти вивів”.

Згідно з опитуванням думки виборців, які швидше за все візьмуть участь у попередніх виборах, серед демократів, лідирує сенатор Гілларі Клінтон. Сенатор Барак Обома займає друге місце. На думку політичних експертів, якщо позиція одного чи другого захитається, то добрі шанси піднятися з третього місця є у колишнього сенатора Джона Едварда. Біл Ричардсон, у свою чергу, визнає, що йому необхідно фінішувати як можна краще під час попередніх виборів в одному з перших штатів, ніж це йому прогнозують політологи, серед яких Стюарт Ротенберґ:

“Йому необхідна перемога в якомусь штаті. Він мусить звернути на себе увагу. Ричардсон робить поступ в Айові, але буде аутсайдером навіть, якщо б виграв у Неваді”.

Перше випробування для "темної конячки" демократів Біла Ричардсона – відбудеться у штаті Айова, де третього січня розпочнеться боротьба за звання єдиного кандидата від Демократичної партії на посаду президента США.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG