Спеціальні потреби

Ющенко хоче бачити в уряді як коаліцію, так і опозицію


Партія регіонів готова на значні поступки для того, аби залишитися у владі – про це сьогодні заявив чільний представник цієї політичної сили Михайло Чечетов. Інші його однопартійці твердять – регіонали, попри перше місце на виборах, готові поступитися і прем’єрським і спікерським кріслом, але зовсім полишати владу не хочуть. Схоже, що у цьому прагненні вони знайшли собі однодумця в особі Президента Ющенка, який заявив, що у разі створення помаранчевої коаліції необхідна конструктивна робота з опозицією. А це можна зебезпечити в тому числі і входженням регіоналів до складу Кабміну на посаду мінстрів та у керівництво парламенту.

Президенту нині заперечує його власний радник Тарас Стецьків, який каже, що опозиція в уряді – нонсенс:

“Нам потрібно не посади в уряді роздавати, а виробляти нормальні взаємини влади з опозицією”.

Не надто вітають ідею президента й інші експерти. Політолог Сергій Таран каже, що представництво опозиції в уряді призведе до дезорієнтування людей, хто ж відповідальний за ситуацію в країні.

“Влада має чітку програму. І тоді громадяни можуть оцінювати її ефективність за тим, як вона цю програму втілює. Коли до виконавчої влади потапляють представники опозиції, тоді знову не зрозуміло, хто за що відповідає. Це не нормальна позиція, вона порушує принципи відповідальності, вона заважає формувати чіткі інституції. Такий принцип збиває з пантелику громадян, які голосували за одні політичні сили, а в результаті ті політичні сили, які не потрапили у владу, можуть отримати таку відповідальність за діяльність влади”.

Західні експерти кажуть про те, що фактичне входження опозиції до влади руйнує важливий демократичний існтитут, яким є опозиція. Адже її функція – контролювати владу. А перебуваючи у владі, вона навряд чи робитиме це ефективно. Відтак політичні сили лобіюватимуть самі себе. В цій ситуації програють насамперед виборці.

Однак в Партії регіонів так не думаю, принаймні публічно. Там пропозиції президента оцінюють як конструктивні.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG