Спеціальні потреби

Пожежникам вдалося приборкати “каліфорнійське пекло”


Боротьба з пожежами в Південній Каліфорнії наближається до свого закінчення. Сьогодні все ще продовжують палати сім пожеж, але тільки одна з них все ще загрожує житловим будинкам. Влада Каліфорнії обіцяє, що до завтра ситуація буде під повним контролем пожежників, і до кінця тижня стихію можна буде вважати подоланою. Тисячі мешканців Південної Каліфорнії повертаються до своїх домівок.

Протягом тижня пожежі пройшли територією понад 190 тисяч гектарів, спаливши площу більшу за ту, яку займає місто Нью-Йорк. У результаті пожеж та поспішної евакуації загинуло 12 людей, 78 зазнало травм. Від понад 1800 будинків лишився тільки попіл. Понад 80% з них – у повіті Сан-Дієго. Це – найбільш уражена територія, яка зазнала матеріальної шкоди в понад один мільярд доларів.

Ще на вихідних стадіон в Сан-Дієго, який став притулком для майже 20 тисяч осіб, спорожнив. Деякі згадують своє там перебування з помітною приємністю:

- “Мушу сказати, що там було дійсно добре. Це перевищило будь-які мої очікування”.

- “Там був навіть дитячий майданчик. Вони про все подбали”.

Майже дві тисячі людей повертаються на попелища, які колись були їхніми оселями. Губернатор Арнольд Шварценеґґер пообіцяв жертвам стихійного лиха по десять тисяч доларів, аби покрити першочергові потреби, такі як медичні послуги, транспорт та оренда тимчасового житла. Це на додаток до того, що мешканці Каліфорнії зможуть отримати від страхових компаній та Федерального агентства з надзвичайних ситуацій. А махінаторам та мародерам – всім, хто спробує нажитися на нещастях людей – губернатор пообіцяв жорстоку кару:

“Говорячи про потворний бік людської природи, ми також не закриватимемо очей на махінаторів, спекулянтів, недобросовісних страхових агентів – всіх нехтуватиме жертвами пожеж”.

Влада Каліфорнії каже, що з 20 принаймні дві пожежі були підпалами, а ще дві – мають таку ймовірність. Тому, хто надасть інформацію про підпалювача, обіцяють 250 тисяч доларів. Губернатор Каліфорнії зазначив:

“Якщо б я був на місці цих підпалювачів, я б спокійно спати не зміг. Тому що ми вже на підступах. Я б на їхньому місці вже здався добровільно”.

Каліфорнійські пожежі стали результатом 18 місяців посухи та найсильнішого вітру з глибини континенту, який сягав сили майже 170 кілометрів на годину. Також, на думку вчених, потужність цьогорічної пожежі стала наслідком успішної боротьби з пожежами в минулі роки. Так метеоролог Біл Патцерт та географ Ричард Мініх кажуть, що гасіння кожної, навіть найменшої пожежі, призвело до того, що майже вся трава та кущі в Південній Каліфорнії є старими та дуже сухими. По той бік кордону, у Мексиці, вказують вони, невеликі пожежі очищують територію для молодої трави, яка не дає можливості наступним пожежам розгорітися до масштабів “каліфорнійського пекла”.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG