Спеціальні потреби

МакКейн: Війна в Іраку важливіша, ніж мої політичні амбіції


Хоча президентські вибори у США відбудуться у 2008-му році, претенденти від обох партій, Республіканської та Демократичної, вже ведуть активну кампанію, представляючи виборцям свої позиції з ключових питань. Експерти кажуть, що цього разу результат не тільки загальних перегонів, але і змагань всередині партій, передбачити важко. Одним з найсильніших у республіканському таборі до недавнього часу вважали сенатора штату Аризона Джона МакКейна. Це вже його друга спроба позмагатися за президентське крісло.

Джон МакКейн народився у зоні Панамського каналу 1936-го року. Син та онук адміралів військово-морських сил США, МайКейн закінчив Національну морську академію, а під час В’єтнамської війни служив пілотом повітряно-морських сил. Після того, як його літак 1967-го року був збитий у Північному В’єтнамі, МакКейн опинився у військовому полоні, де зазнав тортур. Через п’ять років він повернувся додому національним героєм. Він каже, що його життєвий досвід робить його ідеальним кандидатом у президенти:

“Я можу відразу почати продуктивно працювати, мені не потрібен час для підготовки. Я бачив обличчя зла. Я пройшов війну. Для наступного президентства це матиме велике значення”.

Під час свого терміну у Сенаті, МакКейн заробив репутацію жорсткого політика у питаннях зовнішньої політики та оборони, однак проявив лояльність у сфері внутрішньої національної політики. У 2000-му році він поступився номінацією у кандидати на президентське крісло від Республіканської партії Джорджу Бушу. У 2008-му він розраховує на підтримку як консерваторів-республіканців, так і незалежних виборців. Своїм пріоритетом він визначає національну безпеку:

“Не кажіть мені, що ми не можемо зробити нашу країну безпечнішою. Ми можемо. І повинні. І коли я стану президентом, я це зроблю”.

Сенатор з Аризони виступає за впровадження реформи фінансування політичних кампаній та підтримує легалізацію іммігрантів. Його позиція у цих питаннях коштувала йому погіршення стосунків з консервативними представниками республіканської партії. Леррі Сабато очолює центр політичних наук Вірджинського університету:

“Цього разу МайКейну заважатимуть кілька факторів: його позиція щодо реформування фінансування політичних кампаній, імміграції та змагання за президентське крісло у 2000-му з Джорджем Бушем, що спричинило досить серйозні розбіжності між членами республіканської партії”.

Свого часу МакКейна вважали кандидатом номер один від республіканців. Однак цього року він зазнав серйозного суперництва з боку таких кандидатів, як колишній мер Нью-Йорка Руді Джуліані та колишній сенатор зі штату Теннессі Фред Томсон. Слід зазначити, що серед всіх республіканців МакКейн підтримує стратегію Буша в Іраку найбільше:

“Війна є значно важливішою, ніж будь-які мої політичні амбіції. Якщо ми програємо, регіон охопить хаос та геноцид, а наші вороги переслідуватимуть нас вдома”.

Експерти зауважують, що протягом своєї політичної кар’єри МакКейн завжди був темною конячкою. Джон Форт’є експерт Американського Інституту підприємництва каже:

“Чи може він повернутися? Відповідно до опитувань він досі має значну підтримку. Він – динамічний політик. Результат змагань всередині республіканської партії важко передбачити, так що я б не виключав можливість його перемоги”.

Водночас Джон МакКейн зазначає: “Якщо 71-річний МакКейн таки займе президентське крісло у 2008-му році, то він стане найстарішим президентом за всю історію США”.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG