Спеціальні потреби

Україна підписала угоду на розвідку та видобуток нафти


За декілька років Україна може стати енергонезалежною державою і не покладатися на імпортні газ та нафту. Про це стверджує керівник американської компанії “Венко”, з якою сьогодні український уряд уклав багаторічний контракт на розвідку та видобування енергоносіїв на шельфі Чорного моря.

Незабаром узбережжя Чорного моря може зарясніти нафтовими платформами. Після тривалих переговорів український уряд уклав угоду із американською компанією “Венко”. Їй надали право буріння на ділянці Причорноморського шельфу за 13 кілометрів від Керчі. Керівник Венко Джин ван Дайк із задоволенням демонструє щойно підписані документи, називаючи їх унікальними:

“Український уряд до цього часу ще ніколи не надавав подібних ліцензій. Тому так довго велися переговори. Але якщо наша робота виявиться успішною, ми добуватимемо сировину щонайменше 15 років і дуже допоможемо Україні стати енергетично незалежною. Потенціал Чорного моря зосереджений переважно на турецькій та українській частині шельфу. Тому ці дві країни в найближчі роки стануть власниками великих покладів”.

Перші свердловини мають зявитися не пізніше, ніж за три роки. Тоді стане зрозуміло, чи дійсно під морським дном є газ або нафта. Нині геологи оцінюють їх запаси у 400 мільйонів тонн.

Український уряд отримуватиме 65% видобутого. Всю нафту продаватимуть на українському ринку. Вона заміщуватиме імпортні енергоносії. Нині Україна купує за кордоном майже 80% енергоресурсів. Якщо прогнози підтвердяться, потреба в імпорті російської нафти та газу відпаде, зазначає Дайк:

“Укладення цього контракту принесе Україні низку переваг. Ми відкриваємо тут представництво, найматимемо українських працівників. Якщо цей досвід виявиться успішним, сюди прийдуть й інші інвестори”.

Від укладеної на 30 років угоди Україна очікує інвестицій більш ніж на 15 млрд доларів на геологічне вивчення та видобуток вуглеводнів. На думку урядових експертів, реалізація проекту забезпечить понад 200 млрд грн додаткових надходжень до бюджету.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG