Спеціальні потреби

КПУ подала позов про оскарження результатів виборів


Спроба реанімувати Антикризову коаліцію. Саме такий намір, на думку НУНС, криється за судовим позовом комуністів щодо оскарження результатів виборів. Про це заявив сьогодні нашоукраїнець Роман Зварич. За його словами, “цей позов – чергова політична акція, спрямована на те, щоб якимось чином реанімувати стару коаліцію з регіоналів, комуністів та соціалістів. КПУ намагається вхопитися за останню соломинку”, – цитує Зварича прес-служба НУНС.

При цьому представник блоку зазначив, що здивований рішенням Вищого адміністративного суду України відкрити провадження за позовом комуністів. На думку Зварича, у позові відсутній предмет спору. Там згадується про буцімто масові порушення в день виборів 30 вересня, однак наводяться приклади на зразок: у Вінницькій області зафіксовано 26 неточностей, у Запорізькій – 39 тощо.

“Як це впливає на встановлення результатів виборів Центральною виборчою комісією, мені важко зрозуміти”, – наголосив Зварич. Він додав також, що на його думку, суд винесе ухвалу про відмову в задоволенні позову.

А тим часом Блок Юлії Тимошенко хоче долучитися третьою стороною до слухань. Про це повідомив представник БЮТ у ЦВК Володимир Пилипенко. Як він зазначив, заяву про залучення до процесу бютівці подали до Вищого адміністративного суду і зараз очікують рішення з цього приводу. За словами Пилипенка, блок прагне донести до суду свою думку про те, що у позові Компартії немає жодних юридичних підстав, а сама лише політична складова – намір затягти початок засідань новообраної Верховної Ради.

Водночас опоненти з Партії регіонів закликали БЮТ та інші політичні сили не долучатися до судового розгляду. З такою заявою виступив один з керівників центрального виборчого штабу регіоналів Сергій Ківалов. Збільшення учасників може затягти процес на невизначений час, – застеріг Ківалов, якого цитує прес-служба Партії регіонів. Як він нагадав, наразі у Вищому адміністративному суді вже є чотири позови з оскарженням результатів виборів – комуністів, соціалістів, а також Партії вільних демократів і Всеукраїнської партії народної довіри. Регіонал також висловив сподівання, що суд встигне розглянути усі позови у встановлений законом п’ятиденний строк.

Нагадаємо: Вчора Компартія оскаржила результати позачергових парламентських виборів. Позов від імені КПУ подав до Вищого адміністративного суду України кандидат у народні депутати Сергій Гмиря. Суд відкрив провадження і заборонив публікувати офіційні результати виборів до розгляду справи по суті. За законом, суд має розглянути позов у п’ятиденний строк, до 23-го жовтня. Водночас офіційні результати виборів, згідно із законом, мають з’явитися друком у газетах “Голосу України” та “Урядовий кур’єр” не пізніше 20 жовтня.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG