Спеціальні потреби

Парламентські вибори в Україні у світлі західної преси  (ВІДЕО)


Поки в Україні триває підрахунок голосів виборів до Верховної Ради, у Сполучених Штатах чекають на офіційне оголошення результатів голосування перед, тим як висловити офіційну реакцію. Американська преса, цим разом приділила зовсім мало уваги українським виборам порівняно з подіями Помаранчевої революції. Того часу лише одна газета “Вол Стріт Джорнал” присвятила подіям в Україні 132 статті, а впливова “Вашингтон Пост” – 94.

Протягом цьогорічної української виборчої кампанії на сторінках провідних американських газет з’явилося близько десятка статей про вибори в Україні. Переважно статті у газетах “Вашингтон Пост” та “Нью-Йорк Таймс” описують результати виборів та перебіг голосування.

Цього року Україна більше згадувалася в контексті подій трьохрічної давнини. Стаття Пітера Бейкера у “Вашингтон Пост” описує, яким чином формулювався такий пріоритет політики Джорджа Буша, як розповсюдження демократії. Згідно з нею, Помаранчева революція в Україні була власне не наслідком, а одним з факторів, який вплинув на Адміністрацію Буша.

Привернули увагу американських журналістів також політтехнологи, які працювали на цих виборах в Україні. Автор статті у “Нью-Йорк Таймс” стверджує, що стиль Пола Манафорта, який колись працював на президентського кандидата Боба Доула, присутній в іміджі Віктора Януковича. Наша Україна отримувала поради від Стена Ґрінберга, що також робив соціологічні опитування для Біла Клінтона, Стівена Шмідта, колишнього менеджера виборчої кампанії Арнольда Шварцнеґґера, а також від Нейла Ньюгауза, який працював на нинішнього кандидата в президенти від Республіканської партії Міта Ромні.

Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер бачить у зменшенні уваги до України як об’єктивні причини, так і провину самих українців:

“Якщо ми говоримо про політиків найвищого рівня у Вашингтоні – на рівні президента та міністрів, то ми насправді говоримо про Ірак. Якщо не Ірак, то Близький Схід загалом, Афганістан, Іран, близькосхідний мирний процес”.

У результаті Адміністрація Президента Буша немає ані часу, ані натхнення займатися українськими справами.

Інша причина, яка погіршує попередню проблему – це ситуація в Києві протягом останніх п’яти місяців, коли уряд та політичні партії займалися виключно внутрішньою політичною боротьбою. З цим внутрішнім протистоянням немає цілісної зовнішньої політики, з якою могли б працювати українські зарубіжні партнери.

На думку голови Бізнес-ради “Україна - США” Морґана Вільямса Україні не вистачає і цілеспрямованих зусиль з привертання уваги ЗМІ, політиків, туристів та інвесторів:

“Україна мусить бути більш дружньою до міжнародних інвесторів. Адже міжнародні ринки мають чимало країн, куди можуть бути інвестовані гроші. Україна змагається не лише за людей, які можуть туди приїхати, а також і за те, куди люди можуть принести свої гроші та інвестувати”.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG