Спеціальні потреби

Захід сподівається на швидке формування уряду (ВІДЕО)


У неділю українці обрали новий парламент країни. Спостерігачі з численних міжнародних місій заявляють, що незначні порушення, які були в окремих регіонах не вплинули на результати голосування.

Зокрема Організація безпеки та співробітництва у Європі заявляє, що вибори були демократичними і пройшли відповідно до міжнародних стандартів. Таку заяву у понеділок зробив віце-президент Парламентської Асамблеї ОБСЄ Тоне Тінгсгард. Представнки ж Європейського Парламенту закликають політичних лідерів України використати результати виборів як базу для формування стабільної і продуктивної політичної системи.

Голова делегації Європейських депутатів Адріан Северин заявив, що під час передвиборчої кампанії усі політичні сили висловлювали прагнення вступу України до Європейського Союзу, тому він закликає політичних лідерів приступити до реалізації цих прагнень.

А в Державному департаменті США привітали позитивну оцінку ОБСЄ виборів в Україні і закликали до швидкого формування уряду. Заступник представника Держдепартаменту Том Кейсі зазначив:

“Ми сподіваємося, що результатом цих виборів стане формування ефективного уряду, який працюватиме для народу. Ми готові співпрацювати з будь-яким урядом, що утвориться у результаті цих виборів”.

Оглядачі у США також погоджуються, що Україні необхідно якомога швидше формувати уряд, адже пропри офіційну заяву Держдепу, досвід показує, що американсько-українські відносини все таки залежатимуть від складу парламентської коаліції, уряду та політичних пріоритетів.
За словами колишнього посла США в Україні Стівена Пайфера, офіційний Вашингтон не має чіткого фаворита в Україні та готовий працювати з будь-яким легітимним урядом. Єдине на що він сподівається, аби уряд був сформований швидко:

“Вашингтон не хоче бачити повторення того, що трапилося 2006-го після виборів, коли коаліція формувалася протягом чотирьох місяців та призначався уряд. Це – втрачений час”.

Втім, україно-американські стосунки, за словами Стівена Пайфера, все-таки залежатимуть від складу парламентської коаліції, уряду та політичних пріоритетів. Але, не залежно від складу коаліції, на думку експерта, сьогодні існують об’єктивні причини покращення двосторонніх відносин між країнами:

“Сьогодні на питанні денному ми не маємо багато двосторонніх проблемних питань. Питання поправки Джексона-Веніка врегульоване, досягнуто двосторонньої угоди щодо вступу України в СОТ, проблему щодо охорони права інтелектуальної власності в Україні вирішено. І це дозволяє Україні та США сконцентруватися на інших питаннях. І одне з цих питань – економічна реформа”.

На подальші економічні реформи та боротьбу з корупцією сподіваються і представники американських бізнес-кіл. Про що зазначає голова бізнес-ради Україна-США Морґан Вільямс:

“Сподіваємося, що новий уряд нарешті буде відданим та щирим щодо проведення реформ, які необхідні, аби підтримувати економічне зростання в Україні в довготривалій перспективі”.

Також в США сподіваються, що українській політичній еліті вдасться обійтися без повторення подібних криз у майбутньому. Зокрема, завдяки реформі Конституції.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG