Спеціальні потреби

У Бірмі загинуло щонайменше дев'ят учасників протесту


За офіційними даними, урядові війська Бірми вбили у четвер щонайменше дев'ятьох учасників протесту, ще одинадцять отримали поранення під час розгону демонстрації у столиці – Рангун. Серед загиблих японський журналіст, який прибув до країни два дні тому для висвітлення подій.

Журналіст ймовірно загинув під час зіткнення учасників протестів зі силами безпеки. За іншою інформацією спецпідрозділи відкрили вогонь по антиурядовій демонстрації, яку очолюють буддистські монахи.

Надходять також повідомлення, що в результаті загинув один з ченців. Раніше у четвер сотні військових пройшли вулицями столиці, попереджаючи, що порушників правопорядку будуть розстрілювати. За різними даними, на демонстрації виходить приблизно 75 тисяч людей. Люди збираються у різних частинах міста та закликають до свободи та миру. Один з місцевих жителів повідомив “Голосу Америки”, що в одному з районів Рангуна мітингувальники не дали військовим арештувати групу монахів.

Між тим Президент Буш у спеціальній заяві висловив підтримку народові Бірми, який мирними демонстраціями висловлює свою незгоду з військовим режимом країни.

“Кожна держава несе відповідальність за те, щоби підтримати народ, який страждає від брутального військового режиму як наприклад у Бірмі. Тому ми закликаємо країни, що мають вплив на бірманський уряд приєднатися до США у підтримці прагнень народу Бірми до демократії”, – зазначається у документі. У заяві також міститься звернення до урядових військ не стріляти у свій власний народ.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG