Спеціальні потреби

Трансперенсі Інтернешнл вказує на зростання корупції (ВІДЕО)


Міжнародна незалежна організація “Трансперенсі Інтернешнл” опублікувала Індекс сприйняття корупції 2007. Це – найбільше дослідження хабарництва у 180-ти країнах та територіях світу. Україна цього року опинилася на 118-му місці в рейтингу від найменш корумпованих до найбільш корумпованих держав, поруч з такими країнами, як Малі, Малавія, Бенін, Сан-Томе та Принcіпе. Це – погіршення, порівняно з минулим роком, коли Україна була на 99 сходинці.

Також ситуація погіршилася і в Росії, яка скотилася зі 127-го на 145-те місце. Традиційно найменш корумпованими виявилися скандинави – Данія, Фінляндія, Швеція, а також Нова Зеландія та Сінгапур. Найгірша ситуація з хабарництвом в Іраку, Бірмі та Сомалі.

Доповідь “Трансперенсі Інтернешнл” демонструє міцний зв'язок між рівнем корупції та бідністю. Тільки самі країни, що страждають від корупції, можуть її перемогти шляхом поширення демократії, незалежного судочинства, вільних ЗМІ. Але і багаті країни з низьким рівнем корупції мають зіграти свою роль. Зокрема, їхні банки та офшорні зони мають позбавити корумпованих лідерів можливості ховати вкрадені в народу багатства.

Представник Дому Свободи Пола Шріфер зазначила: “Всі країни страждають від корупції навіть з розвинутими демократіями. Але для України це є найбільшою проблемою”.

З цим погоджується і Морґан Вільямс, голова бізнес-ради “Україна – США”, організації, яка має на меті сприянти розвитку бізнесу між двома країнами:

“Одна з найбільших проблем – це корупція. Коли такий високий рівень корупції, це зменшує можливості людей займатися бізнесом”.

Вимірювання рівня економічної свободи, зроблене Фондом Герітедж спільно з газетою “Вол Стріт Джорнал”, також демонструє, що рівень корупції в Україні залишається стабільно високим. Представник фонду Ентоні Кім каже:

“На жаль, корупція все ще всеохоплююча в Україні. Корупція накладає додаткову вартість на здійснення підприємницької діяльності. Політичні лідери мають серйозно зайнятися питанням корупції”.

На думку економіста-політолога Андерса Аслунда, одна з причин цього – відстале економічне законодавство:

“Сумний факт, за три роки Україна дуже мало зробила в розвитку економічного законодавства. Україна, серед інших країн Радянського Союзу, прийнала чи не найменше економічних законів. Тому утоврилася неймовірна яма в законодавсті. Я можу сказати, що партіям треба приймати такі закони, прийняти податковий кодекс, узгодити економічне та соціальне законодавство. Легалізувати продаж землі”.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG