Спеціальні потреби

Світова спільнота стурбована ситуацією в Бірмі


Щонайменше троє людей загинуло під час розгону мирної демонстрації в столиці Бірми Рангун. Різні джерела повідомляють, що двоє із загиблих – буддистські монахи.

Приблизно десять тисяч демонстрантів сьогодні пішли походом вулицями Рангуну на знак протесту проти 45 років військового правління. Згідно із заявами очевидців, солдати і поліція також використовували сльозогінний газ і палиці, щоб розігнати активістів. Щонайменше сто осіб було арештовано.

Цей рух почався минулого місяця як протест проти різкого підвищення цін на пальне. Протягом останнього тижня десятки тисяч людей вийшли на вулиці Рангуну і Мандалай, влаштовуючи найбільші від 1988-го року демонстрації за демократію.

Генеральний Секретар ООН Пан Ґі Мун прийняв рішення в терміновому порядку відправити до Бірми свого спеціального представника.

Ситуацією в Бірмі висловила занепокоення і Перша леді США Лора Буш. Вона закликала сили безпеки цієї країни не використовувати силу проти учасників мирних протестів в Рангуні та інших містах. Про це Лора Буш заявила в інтерв'ю "Голосу Америки" в Нью-Йорку. Вона сказала, що народу Бірми важливо знати, що весь світ уважно слідкує за подіями в цій країні. Також Лора Буш висловила сподівання, що найвпливовіші країни регіону – Індія та Китай – закличуть бірманських генералів до побудови демократії, звільнення політичних заручників та створення можливостей для вільного розвитку країни.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG