Спеціальні потреби

Проект бюджету-2008 пропонує збільшити пільги депутатам


Презентований вчора в парламенті проект бюджету уряду Януковича сьогодні критикували як опозиціонери, так і представники Секретаріату Президента. Колишній замміністра економіки Олекснадр Шлапак каже, що в документі уряду не враховано понад 15 мільярдів гривень.

Скасувати депутатські та чиновницькі пільги – це гасло сьогодні надпопулярне в Україні, його експлуатують практично всі лідери парламентських перегонів. Водночас, в проекті бюджету, визнають урядовці, пільги залишені всім – і парламенту, і уряду, і президенту. Опозиціонери, які хоч не були на презентації бюджету, але вже його вивчили, констатують, що всі пільги зростають.

Зокрема, за даними заступника лідера БЮТ Миколи Томенка, на третину зростає організаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності Кабінету Міністрів України, обслуговування його діяльності збільшується на 18,2%, що передбачає, зокрема, придбання житла для працівників Секретаріату КМУ та здійснення капітального ремонту будинку уряду. У держбюджеті на наступний рік передбачено також суттєве збільшення коштів (на 50%) на стаціонарне медичне обслуговування народних депутатів та керівного складу органів державної влади. Микола Томенко зазначив:

“Незважаючи на численні передвиборчі обіцянки стосовно позбавлення пільг народних депутатів на придбання житла за рахунок бюджетних коштів, депутати коаліції не лише досі не повертають державі отриманих квартир та грошових компенсацій на поліпшення житлових умов, але виділяють з Держбюджету на 2008-ий рік ще 44 мільйони 26 тисяч гривень”.

Критикують проект бюджету і в Секретаріаті Президента. Там кажуть – незахищеними уряд пропонує зробити найважливіші соціальні статті, які в наступному році будуть залежати від надходжень від приватизації, що є дуже ненадійним джерелом. Заступник глави Секретаріату Олекснадр Шлапак каже:

“Доходи від приватизації прив’язані до конкретних видатків, а саме: соціально-економічний розвиток регіонів, позачергове забезпечення сільських населених пунктів, централізоване водопостачання. Тобто, якщо приватизація не відбудеться, то ці програми профінансовані не будуть”.

Також колишній заступник міністра економіки каже, що плановані прибутки занижені не багато не мало на 15 мільярдів. Втім, уряд ще не встиг відреагувати на ці звинувачення. Сам прем’єр зараз у відпустці, він зустрічається з виборцями, по шість разів на день.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG