Спеціальні потреби

Ющенко запропонує зміни до закону про місцеву владу


Президент Ющенко сьогодні виступив з ініціативою кількох документів, які, на його думку, має якнайшвидше розглянути новий парламент. Водночас він різко критикував зміни до Конституції, запропонвані спікером Морозом.

На прес-конференцію Віктор Ющенко запізнився. Як пояснили в його прес-службі – через участь у нараді з представниками областей, які довго виступали перед президентом. Не виключено, що саме наслідком цієї розмови стала його ініціатива змінити закони, які передбачають можливість ради висловити недовіру меру міста. Водночас, якщо мер виграє позачергові вибори, рада має бути розпущена. У такий спосіб влада в регіонах буде більш збалансованою, каже президент. Ющенко не виключає, що подасть ці та інші ініціативи до парламенту відразу після виборів і вимагатиме їх розгляду терміново, тобто ще до того, як буде голосування за кандидатуру прем’єра:

“Я не виключаю цього, не залежно від того, яка буде сформована коаліція. Якщо ми говоримо про коаліцію демократичних сил, то це буде моя вимога. Я переконаний, що далі такий паралельний світ з одного боку виконавчої місцевої влади і з іншого – влади місцевих рад існувати не може. Без нерозподілених функцій, без ефективного ресурсного забезпечення, без чітких повноважень, без погодження багатьох питань це призводить до виникнення конфліктів”.

Інша проблема – продаж землі. Президент сподівається, що нова коаліція таки скасує мораторій на продаж землі, який діє в Україні останні роки, аби селяни таки змогли продавати землю. Інакше, якщо така ситуація продовжуватиметься, у селян її вже просто може не залишитися.

Зараз Ющенко вірить, що в новому парламенті буде таки коаліція демократичних сил, тобто помаранчевих, водночас він за те, аби активно парцювати з опозицією. Після виборів всі разом мають попрацювати над стратегічними питаннями – концепцією та пріоритетами.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG