Спеціальні потреби

Політичні сили закидають одна одній спробу зірвати вибори


Урядова коаліція та пропрезидентські сили обмінювалися сьогодні взаємними звинуваченнями у намірах зірвати дострокові парламентські вибори або сфальсифікувати їх результати. Опозиція наводить факти масового внесення до виборчих списків неіснуючих людей. Прем’єр-міністр і його партія закидають опонентам використання адміністративного ресурсу.

Майже півтисячі вже померлих виборців Луганська старших за 100 років внесені до списків для голосування на парламентських виборах. Десятки тисяч людей внесені в них по декілька разів. Такі факти виявила перевірка, яку власними силами провели активісти Блоку “Наша Україна - Народна Самооборона”. Вони вважають – це свідчить не про недбалість, а про наміри фальсифікувати результати голосування.

Подібні факти виявили і в Харкові. В СБУ кажуть, що перевірили сигнали, які отримали від громадян і вони підтвердилися. Виявилося, що прізвища понад восьми тисяч харків’ян внесені в декілька списків. Відтак і голосувати вони зможуть більше ніж один раз. Підозру у слідчіх викликала й наявність у списках двох тисяч осіб, вік яких перевищує 107 років. Лише в одному будинку таких довгожителів було більше сотні, каже речник СБУ Марина Остапенко:

“Це викликає сумніви. Або в Харкові довгожителів більше ніж в Японії, або вже час викликати фахівців із книги рекордів Гіннеса і включати Україну до цієї книжки”.

Натомість правляча коаліція закидає пропрезидентсьим силам використання адміністративного ресурсу. На засіданні уряду перший віце-прем’єр Микола Азаров звинуватив керівників місцевих та обласних адміністрацій, підлеглих глави держави, у роботі проти політичних противників. Зокрема в неналежних зусиллях задля стримання цін на продукти харування та в недбалій підготовці до зими:

“Складається враження і воно підкріплюється реальними фактами, що губернатори на місцях, глави адміністрацій на місцях, практично саботують підготовку до зими і саботують розподілення коштів, які виділяє на ці заходи уряд”.

Прем’єр Янукович сьогодні заявив, що має інформацію із східних областей країни про заплановані провокації на дільницях для голосування. Мовляв зірвати його хочуть політичні опоненти. Ці дані лідер Партії регіонів обіцяє передати правооходронним органам, а також обговорити із президентом. Він пропонує усім учасникам перегонів взяти зобов’язання гарантувати безперешкодну роботу виборчих дільниць.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG