Спеціальні потреби

У нових оприлюднених записах Мельниченка фігурує Ющенко


Плівки Мельниченка заговорили голосом Ющенка. Оприлюднений запис із архіву майора запасу ще не очищений від шумів і про що йдеться важко розібрати. Як пояснює Мельниченко, у цьому фрагменті екс-президент Кучма просить про штучну емісію грошей під вибори, і тодішній голова Нацбанку Ющенко погоджується – в обмін на обіцянку прем’єрства.

“Я належу вам, я належу вам,” – промовляє голос, схожий на голос нинішнього Президента України.

Розмова, стверджує майор запасу СБУ, відбулася 25 серпня 1999-го року о 10.30 у кабінеті Кучми. А зняти мораторій на оприлюднення записів, у яких фігурує Віктор Ющенко, Мельниченка змусило розчарування у чинному главі держави:

“Я довго терпів і сподівався, що Ющенко, Тимошенко, які були трохи кращі – наголошую – трохи кращі за злочинця Кучму, використають історичний шанс, який надала їм Україна, і будуть працювати в інтересах держави. На превеликий жаль, цього не трапилося. Мовчати зараз я не буду. Люди повинні знати, що, на превеликий жаль, і Ющенко, і Тимошенко, і Янукович це є одне ціле. Що всі вони політичні корупціонери”.

Особливо обурює Мельниченка те, що справу Ґонґадзе не розслідують; Кучма і Литвин, яких він вважає замовниками вбивства журналіста, не покарані, а екс-генпрокурор Потебенько, що всіляко гальмував розслідування, дістав з рук президента орден. Як стверджує майор запасу, саме Ющенко, який давав обіцянку розкрити справу Ґонґадзе, стоїть цьому на перешкоді:

“Ні для кого не таємниця, що Віктор Андрійович Ющенко надав гарантії Кучмі. Про це говорить дуже багато фактів. Як також те, що через місяць після інавгурації Ющенко присилав до мене свого першого помічника Олександра Третьякова з проханням не чіпати Кучму і Литвина, забути про записи, ніде і ніколи їх не використовувати, передати всі речові докази оточенню Ющенка”.

При цьому Мельниченко відкидає закиди на свою адресу у небажанні сприяти слідству, передавши оригінали записів. Як наголошує він, оригінали плівок та записуючих пристроїв українським правоохоронним органам він не надасть ніколи, оскільки їм не довіряє. Що ж до експертизи з допомогою ПАРЄ, то такої домовленості наразі не досягнуто: українська Генпрокуратура поки що не дала на це свого “добра”.

Як твердить Мельниченко, він має достовірну інформацію, що проти нього і речових доказів в Україні готують широкомасштабну провокацію. Вона, буцімто, запланована на останні дні вересня. Саме це, каже майор запасу, й змусило його поспішити з викриттями, порушивши власну обіцянку, не оприлюднювати нових записів до виборів:

“Я не знаю, скільки часу я ще зможу спілкуватися. На мене іде справжнє полювання”, – заявив екс-охоронець Кучми, який на скликану прес-конференці ю прибув у кареті швидкої “Борис”, а до зали увійшов, спершись на плече свого адвоката.

Нагадаємо: автор касетного скандалу у липні переніс в Україні інсульт, у чому бачить підступи своїх ворогів. Днями, після лікування в Німеччині, він знову повернувся на батьківщину, аби взяти участь у виборах як кандидат від Партії вільних демократів.

Що ж до оприлюднених ним нових аудіозаписів, то “Голосу Америки” наразі не вдалося отримати коментарів президентського Секретаріату. Телефон керівника головної служби інформаційної політики – єдиного, хто уповноважений давати коментарі для ЗМІ – мовчить.

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG