Спеціальні потреби

Андерс Аслунд: Широка коаліція – найгірше для України  (ВІДЕО)


Напередодні парламентських виборів в Україні, Голос Америки провів серію інтерв’ю з відомими політичними та економічними експертами. Своїм баченням ситуації в країні та прогнозами розвитку подій після виборів поділився Андерс Аслунд, науковий співробітник Інституту міжнародної економіки імені Пітерсона, що у Вашингтоні.

Андерс Аслунд, який є фахівцем з питань економіки пострадянського простору, задоволений тим, як проходить підготовка вибори в Україні, хоча й не бачить значних відмінностей в економічних програмах головних політичних сил:

“Вони дуже схожі зараз у розрізі своїх економічних програм. Ключові питання – це корупція, земельна реформа, відшкодування ПДВ експортерам, в той же час податкова реформа та збільшення соціальних виплат відійшли у їхніх програмах на другий план”.

Аслунд не береться прогнозувати яким саме чином будуть розподілені сили в парламенті. Але каже, що для України було б краще, якби широка коаліція не була сформована:

“Я думаю, це неможливо передбачити, навіть якщо ми більш-менш знаємо результат виборів. Чого я б найбільше не хотів, так це широкої коаліції, бо широка коаліція гарантуватиме безпеку для корупційних дій. Я би хотів, щоб залишалася сильна опозиція незалежно від того, хто формуватиме уряд. Для того, щоб наглядати за корупцією”.

Загалом, експерт вважає, що підготовка до виборів в Україні відбувається практично без втручання інших країн. І результат цих виборів може найбільш точно відповідати політичним настроям в Україні і не залежатиме від зовнішніх технологій:

“Можна сказати, що США є надзвичайно пасивні зараз в міжнародній політиці до всього крім Іраку. І це стосується також України. Росія також стала пасивною до України після Помаранчевої революції. Росія не знає зараз що робити з Україною, і Україна не є зараз її пріоритетом. Українська політика дуже складна, на відміну наприклад від польської. Ніхто ззовні насправді не може її до кінця зрозуміти. Це навіть для самих українців складно, а іноземці взагалі не можуть з цим завданням впоратись”.

Все залежатиме від того, чи вдасться Україні провести ці вибори чесно і демократично, та уникнути зловживань, каже Аслунд. Якщо вдасться, то Україна продемонструє, що вона на демократичному шляху і закладе хороший фундамент для свого подальшого розвитку.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG