Спеціальні потреби

БЮТ виступає за створення професійної армії в Україні


Україні – професійну армію. Це гасло давно стало виборчим у багатьох партій та блоків. Цього разу чи не найактивніше цю ідею просуває Блок Юлії Тимошенко. Головне нау-хау – професійна армія в Україні можлива вже з 1 січня 2008-го року. Про це з екранів телевізорів у рекломному ролику розповідає сама Юлія Тимошенко. Її аргументи – Україну мають захищати професійні військові, забезпечені гдіними умовами життя та зарплатою, а не вчорашні напівголодні школярі.

Водночас міністр оборони Анатолій Гриценко, який також є кандидатом в народні депутати від блоку “Наша Україна – Народна самооборона”, твердить, втілити це в життя за кілька місяців – неможливо. Проце сам міністр заявив сьогодні у Рівненській області:

“Заклики перейти на контракт з 1 січня 2008-го року мали б своїми наслідками розвал армії нинішньої і дискредитацію ідеї створення професійної армії – цього ніхто не допустить. Я даю не те що 100%, а 100 тисяч відсотків”.

Також міністр звертає увагу на те, що верховним головнокомандувачем в країні є президент, і саме він має вирішувати, коли необхідно робити такі кроки:

“Ця оборонна політика має шанс бути реалізованою тільки тоді, коли її підтримують парламент, уряд і, головне – президент, який є верховним головнокомандувачем Збройних Сил України”.

Раніше передбачалося, що Україна матиме професійну армію у 2015-му році, однак Президент Ющенко у своїй виборчій програмі визначив іншу дату 2010 рік. Міністр оборони вважає, що навіть ці терміни є надзвичайно складними, як для військових, так і для суспільства.

Відповідно до завдань військової реформи, з 2010-го року в армії служитимуть військові за спеціальним контрактом. Примусову службу скасують взагалі.

XS
SM
MD
LG